PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PARP doradzi mikroprzedsiębiorcom

Autor: PAP 23 maja 2011 15:18

Nawet tysiąc przedsiębiorców może do jesieni skorzystać z pilotażowej usługi Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, polegającej na doradztwie dotyczącym rozwoju firmy. Usługa będzie płatna, ale przedsiębiorca poniesie 5 proc. kosztów, resztę dołoży UE.

 Pilotażowy program "Asysta" rusza w poniedziałek i potrwa do jesieni. Usługa adresowana jest do najmniejszych przedsiębiorstw - tzw. mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające jedną osobę.

Usługa ma składać się z dwóch etapów. W pierwszym konsultant będzie wraz z przedsiębiorcą analizował sytuację firmy, przyglądał się słabym punktom działalności i diagnozował, co jest potrzebne do dalszego jej rozwoju. Etap ten ma trwać nie dłużej niż 4 godziny. Później konsultant będzie doradzał, jak ulepszyć funkcjonowanie firmy albo jak zapewnić jej szybszy rozwój. Doradztwo to będzie dotyczyło rozwiązywania problemów formalno-prawnych, jakie napotyka właściciel firmy podczas prowadzenia działalności, oraz marketingu, organizacji pracy i finansów.

Firmy, które chcą skorzystać z programu, mogą się zgłosić do jednej z 21 instytucji w 11 województwach.  Program jest dofinansowywany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Budżet pilotażu wynosi 2 mln 800 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane