Penta Investments: Delikatesy i dystrybucja w kanale tradycyjnym mogą być ryzykowną inwestycją

www.portalspozywczy.pl 4 października 2012 13:54

Rynek dóbr konsumpcyjnych będzie rósł, natomiast w ramach tego rynku poszczególne segmenty będą rozwijać się bardziej lub mniej dynamicznie, a niektóre nawet mogą spadać. Przykładem tych ostatnich jest spadająca dystrybucja detaliczna w kanale tradycyjnym, czy problemy segmentu delikatesów - ocenia Adam Jarmicki, menedżer inwestycyjny Penta Investments.

Jak zauważa Adam Jarmicki, inwestycje typu private equity oraz venture capital są zawsze obarczone ryzykiem, co dotyczy wszystkich segmentów rynku - nie tylko handlu detalicznego oraz produkcji i dystrybucji żywności.
- W odniesieniu do inwestycji w segmencie dóbr konsumpcyjnych, do najważniejszych czynników ryzyka należy obecnie potencjał i dynamika dalszego wzrostu poszczególnych segmentów. Oczekujemy , że rynek w całości będzie się rozwijał, jednakże w całym systemie znajdują się segmenty mniej lub bardziej dynamiczne, a także spadkowe. Przykładem jest spadająca dystrybucja detaliczna w kanale tradycyjnym, czy problemy segmentu delikatesów w Polsce - mówi Adam Jarmicki w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,72

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane