PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PGS na X FRSiH: Produkty marki własnej O! mają już 5-proc. udział w obrotach sieci

Autor: dlahandlu.pl 10 listopada 2017 14:39

PGS na X FRSiH: Produkty marki własnej O! mają już 5-proc. udział w obrotach sieci Na zdj. Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów, fot. PTWP

- W ostatnich 3 latach PGS zanotował intensywny wzrost liczby sklepów do 600 placówek obecnie, wzrost obrotów do poziomu 3 mld zł, oraz uruchomienie nowego magazynu centralnego. To pozwoliło nam na wprowadzenie marki własnej O! na półki naszych sklepów. Pół roku obecności marki w naszych placówkach przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, bo 54 indeksy mają 5 proc. udział w obrotach sieci. Intensywnie pracujemy nad zwiększanie portfolio marki własnej, która na koniec roku ma szansę liczyć 110 pozycji - powiedział Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy PGS w trakckie debaty ,,Handel stoi marką własną", która odbyła się podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

– W obecnej fazie rynku nie ma miejsca na produkty, które nie mają w sobie czynnikach jakościowego. Ujawniamy na opakowaniach nazwę producenta, który dostarcza na nasze półki markę własną – dodał Przemysław Gaszewski.

Marka własna O!, która zadebiutowała na początku czerwca na półkach sklepów w całej Polsce, ma pomóc zdobyć Polskiej Grupie Supermarketów przewagę konkurencyjną. 

- Powstanie naszej marki wiązało się z długimi badaniami, testami jakościowymi od czerwca 2016 roku, i w końcu wyborem trafnej nazwy – dziś funkcjonującej jako widoczny i zapamiętywalny element asortymentu każdego sklepu - informuje spółka.

Jak pokazują badnia, percepcja marek własnych jest bardzo dobra. 72 proc. badanych uważa, że opłaca się je kupować i są tanie. 62 proc. uważa, że ich skład i smak jest podobny do produktów markowych. 66 proc. uważa, że stają się coraz lepsze. Dla 59 proc. badanych istotne jest, że są produkowane przez znanych producentów. 53 proc. uważa, że są to produkty tak dobre jak markowe, a 43 proc. postrzega je jako produkty wysokiej jakości. Jednak 27 proc. pytanych uważa, że ich opakowania są atrakcyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane