Piekary Śląskie: Zakaz handlu po godzinie 22

Autor: tvn24.pl 23 lipca 2012 08:51

Radni z Piekar Śląskich w specjalnej uchwale zdecydowali, że od godz. 22 w mieście będą musiały być zamknięte wszystkie sklepy i ogródki przy restauracjach. Decyzję tłumaczą obowiązywaniem ciszy nocnej - podaje TVN24.pl.

Ustalenia zajęły radnym dwa lata. I choć radni ograniczają godziny handlu, w uzasadnieniu uchwały można przeczytać, że jej intecją jest "zapewnienie dostępności mieszkańców do usług handlowych i gastronomicznych".

Piekary to nie pierwsze miasto w Polsce, w którym ograniczono godziny handlu. Wcześniej taką zasadę w prowadzono w miejscowości Luzino na Pomorzu. Tam ostatni sklep zamykany jest o 22.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • esdarek 2012-08-11 09:46:06

  Trza być totalnym kretynem bez wyobrażani, aby nie potrafić przewidzieć, co taka uchwała wywoła. Stany zjednoczone prawie 100 lat temu to przerabiały. Na dobre nie wyszło to nikomu. powstaną setki melin, pijący będą pić nadal tyle, że zamiast do sklepu biedą się po nocach tłukli po klatkach schodowych. Ludzie będą jeździć do ościennych miast po zaopatrzenie. Jedyny zysk z tego będą mieli taksówkarze. Już nie wspomnę o tym, że ludzka fantazja jest nieograniczona i na pewno ktoś wpadnie na pomysł jazdy samochodem po pierwszej flaszce np. do Bytomia po następną, zamiast przelecieć w laczkach do sklepu za rogiem. I to wszystko dzięki naszemu prezydentowi, z bożej łaski, by żyło się lepiej, (komu?). Oczywiście w Radzionkowie i Bytomiu oraz za rzeka juz się cieszą i zacierają ręce. Jeszcze przed ta uchwała, co mądrzejszy przedsiębiorca przenosił swój biznes do Radzionkowa, bo tam jest traktowany godnie, jako pracodawca i podatnik, a u nas, jako potencjalny przestępca. Piekary za 10 lat będą wymarłe. średnia wieku wzrośnie drastycznie, puste mieszkania będą straszyć po nocach stukotem okiennic. Takie miasto buduje nam "prezydent" i jego świta w radzie miasta....ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,33

 • Min

  0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane