PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Piekarze: W dużych marketach pieczywo jest odpiekane z ciasta mrożonego

Autor: nowiny.pl 25 kwietnia 2012 12:09

Regionalni piekarze i cukiernicy buntują się przeciwko sprzedaży pieczywa w marketach, odpiekanego z ciasta mrożonego. Chodzi im m.in. że niektóre duże sieciówki sprzedają u siebie pieczywo mrożone, reklamując je jako "prosto z pieca" - czytamy w serwisie nowiny.pl.

Po drugie piekarze zwracają uwagę, że w marketach obok pieca, w którym odpiekane jest mrożone pieczywo i ciastka, nie ma żadnej informacji o tym, że produkty pochodzą z ciasta mrożonego, ani jego składu.

- Chcemy uświadomić ludziom, że to nie świeże pieczywo, ale mrożonki z długą datą ważności, pełne chemicznych polepszaczy - mówią piekarze.

Piekarze i cukiernicy nie ukrywają, że chodzi im także o to, że nie są w stanie konkurować z cenami marketowych mrożonek i reklamą dużych sieciówek, na którą idą olbrzymie pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • blogkupca.pl 2012-05-11 17:19:32

    Przez 10 lat mam do czynienia z pieczywem jako narzędziem, tak narzędziem czysto marketingowym w wielkich sieciach handlowych. Pieczywo w hipermarkecie może być sprzedawane nawet po jednym groszu. Nie ma z tym problemu. Oczywiście z pieczywem nie ma to nic wspólnego. Tzw. pieczywo spełnia tylko i wyłącznie rolę wabika, ma przyciągać ludzi do sklepu. Po drodze do bułeczek, kupią to co mają kupić i tak to działa.

  • Marta 2012-05-11 17:00:37

    po pierwsze nigdy nie możemy byc pewni co kupujemy . Tyle było oszustw w ostatnim czasie. Dlatego zwyczajnie kupuje to co mi smakuje i kupuję taniej . Bułki z Reala mi odpowiadaja, mimo ,że z mrozonego ciasta. Ja wszystko mrożę i jakos mam sie dobrze. Lubie tez pieczywo z Lidla , mam bliżej. Kupując drożej nie mam zadnej gwarancji ,że nie zostałam oszukana.

  • polak mały 2012-05-09 15:31:28

    Jarek pleciesz głupstwa , a tak naprawdę to twoje pieczywo jest sto razy gorsze i 100%więcej chemii,a na drugi dzień do wyrzucenia.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane