PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pierwszy wyrok dla handlarza dopalaczami

Autor: tvn24.pl 7 października 2010 15:01

Zapadł pierwszy wyrok skazujący w związku z handlem tzw. dopalaczami. Sąd w Białymstoku skazał 22-letniego handlarza dopalaczami na 1,5 roku więzienia, w zawieszeniu na 3 lata - poinformowała telewizja TVN 24.

 

Oskarżony domagał się uniewinnienia, argumentując, że nie wiedział, iż niektóre wyroby sprzedawane w sklepie zawierały nielegalne składniki. Tłumaczył się tym, iż miał dokumentację od dystrybutora, która miała zaświadczać, że wszystkie składniki są dozwolone.

22-letni mieszkaniec Białegostoku został oskarżony przez prokuraturę o to, że prowadząc sklep z dopalaczami w ciągu kilku miesięcy sprzedał ponad dwa tysiące opakowań środków zawierających nielegalną substancję JWF-018. Mężczyzna miał na tym zarobić prawie 18 tysięcy euro - tak o sprawie pisał dzisiaj białostocki portal bialystokonline.pl.


Proces i wyrok są efektem ubiegłorocznej kontroli przeprowadzonej w sklepie przez Urząd Kontroli Skarbowej i policję. Sprawdzono wtedy 18 sprzedawanych dopalaczy. Aż w 15 z nich wykryto niedozwoloną substancję - czytamy na bialystokonline.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane