PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PIH: Afery w branży spożywczej psują wizerunek producentów, dystrybutorów i sprzedawców

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 9 maja 2012 14:34

PIH: Afery w branży spożywczej psują wizerunek producentów, dystrybutorów i sprzedawców

Według doniesień lokalnych gazet, prokuratura w Lublinie wykryła ostatnio nielegalny magazyn i zabezpieczyła ok. 100 ton przeterminowanych ryb i owoców morza. Wszystko wskazuje na to, że produkty te po upływie terminu ważności były przepakowywane i wprowadzane ponownie do obrotu.

- Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, szczególne zagrożenie, które dostrzegamy w wykrytym w Lublinie przypadku polega na tym, że zgodnie ze wstępnymi ustaleniami prokuratury część ryb i owoców morza mogła być przeterminowana nawet o 5 lat, a w tym czasie wprowadzana do obrotu. - komentuje Waldemar Nowakowski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Handlu - Nasuwa się tu kluczowe pytanie, w jaki sposób niebezpieczny towar utrzymał się na rynku przez tak długi okres? W jaki sposób przechodził kolejne kontrole? Podobnie sytuacja miała się z solą drogową czy suszem jajecznym, pozostającym w obrocie przez lata. W naszym rozumieniu jest to jasny sygnał, że z kontrolą żywności w Polsce nie jest najlepiej i trzeba to jak najszybciej zmienić upraszczając i usprawniając ten system.

Zdaniem Polskiej Izby Handlu restrukturyzacja i połączenie organów kontroli produktów spożywczych jest jedyną szansą na podtrzymanie wizerunku polskich produktów, które przez lata w sposób zasłużony zbudowały sobie wysoką renomę.

- Kolejne „afery" w tej branży budzące wiele emocji i nie wyjaśniane w sposób wystarczająco przejrzysty wpływają negatywnie na wizerunek producentów, dystrybutorów i sprzedawców żywności, którzy prowadzą swoją działalność legalnie i dbają o jakość produktów, które trafiają na nasz stół - dodaje Nowakowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • blogkupca.pl 2012-05-10 11:43:38

  Tematy kontroli w sieciach handlowych. Poruszam to zagadnienie również u siebie, zapraszam.

 • nedpolams@op.pl 2012-05-10 08:40:55

  Panie Prezesie.

  Podstawowym warunkiem jest uczciwość podmiotów biorących udział w całym procesie tworzenia produktu.

  1.Panie Prezesie dwa pytania , kto za to odpowiada.

  2.Jeżeli na polskim rynku jest tyle organizacji ,agent kto może być stroną w procesach odszkodowawczych przy pozwach zbiorowych konsumentów.

  Wirzyć to znaczy sprawdzać.

  I to by było na tyle.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane