PIH: Kolejne afery dotyczące żywności świadczą o nieudolności systemu kontroli

Autor: www.dlahandlu.pl 8 marca 2012 13:26

- Rozumiem, że w każdej dziedzinie gospodarki zdarzają się nieprawidłowości, jednak organy kontroli są zobligowane do tego, by wykrywać je z dużą skutecznością celem ochrony bezpieczeństwa konsumentów: naszych klientów i naszych rodzin - mówi Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu - to już kolejny po sprawie z solą wypadową przypadek ujawnienia procederu trwającego bezkarnie od kilku lat, a to, naszym zdaniem świadczy o nieudolności systemu kontroli, jaki funkcjonuje obecnie.

Chodzi o informację nt. zatrzymania przez prokuraturę producenta podrabianego suszu jajecznego wykorzystywanego w przemyśle spożywczym.

 

 

- Naszym zdaniem w interesie zarówno producentów, jak i dystrybutorów żywności, których reprezentujemy byłoby połączenie tych struktur dla lepszej wymiany informacji i przede wszystkim większej skuteczności działania. Troską nas wszystkich, zarówno producentów, jak i dystrybutorów żywności jest to, aby na stoły naszych klientów trafiały produkty bezpieczne, o sprawdzonej jakości. Do tego trzeba jednak współpracy i usunięcia kompilatorów proceduralnych - Polska Izba Handlu jest gotowa do współpracy przy wypracowywaniu takich rozwiązań. - dodał Prezes Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Taxi-gsm 2012-03-08 13:34:11

    Człowiek całe tysiące lat kombinował, a niektórzy na przemianie wody w wino weszli do historii.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane