PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PIH: Obniżka interchange do 0,5 proc. przyczyni się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych

www.portalspozywczy.pl 2 października 2013 11:56

Posłowie i senatorowie jednogłośnie poparli obniżkę interchange w Polsce, z pewnością prezydent również opowie się za tymi zmianami. - Cieszymy się, że nikt nie ma wątpliwości co do potrzeby regulacji tych opłat w naszym kraju, ponieważ będzie to miało nieocenione znaczenie dla rozwoju obrotu bezgotówkowego - ocenia Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Polska jest jednym z nielicznych krajów, w którym opłata interchange została uregulowana ustawowo, zrobiono to m.in. w Australii, USA czy Hiszpanii. W tych krajach przyczyniło się to do przyspieszonego i zrównoważonego rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych.
- Obecnie wysokość opłaty interchange w Polsce to ok. 1,3 proc., średnia w Unii Europejskiej to 0,5 - 0,7 proc., wprowadzona ustawa przyniesie obniżkę interchange do 0,5 proc. od lipca 2014 r. - komentuje Waldemar Nowakowski.

- O zmiany te Polska Izba Handlu wraz z innymi organizacjami (POHID i FROB) zabiegał a już od 2011 r. Dzisiaj możemy cieszyć się z efektów naszej pracy. Wielokrotnie też zwracaliśmy uwagę na potrzebę uporządkowania wszystkich składowych opłat związanych z transakcjami bezgotówkowymi i wciąż będziemy tę sprawę monitorować. Dołączyliśmy do zespołu roboczego przy Narodowym Banku Polskim, który ma się zajmować badaniem i rozwojem rynku płatności bezgotówkowych - mówi prezes PIH.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • La 2013-10-02 18:46:05

  średnio wychodzi dla sk. spożywczych ok. 1.5%-1.6% dla innych branż jeszcze drożej + oczywiście terminale najgorszą rzeczą są półprawdy

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane