PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PIH przeciwna wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych

Autor: www.dlahandlu.pl 14 lutego 2014 09:38

Polska Izba Handlu w ramach konsultacji społecznych 13 lutego 2014 przekazała do Ministerstwa Gospodarki pismo, w którym wyraża zdecydowany sprzeciw, wobec propozycji wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych.

- Nie ma żadnych zweryfikowanych danych pozwalających twierdzić, iż sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych, w sposób większy niż w innych placówkach handlowych, przyczynia się do wzrostu ilości osób prowadzących pojazdy po jego spożyciu. Wszelkie działania prohibicyjne przyczyniają się do rozwoju szarej strefy. Taki zakaz przesunie konsumpcję, szczególnie w dni wolne, do nielegalnych źródeł, bez jakiegokolwiek wpływu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Problemów spowodowanych nieodpowiedzialnym spożywaniem alkoholu nie rozwiąże się likwidując kolejne kanały dystrybucji, uderzy to jedynie w legalną branżę handlu oraz dochody państwa z tytułu akcyzy i innych podatków - komentuje Waldemar Nowakowski prezes Polskiej Izby Handlu.

Badania rynku wskazują, że na stacjach paliw nabywane jest ok 3 proc. legalnie sprzedawanego alkoholu, zatem wpływ jego wycofania z tego kanału sprzedaży na całość konsumpcji nie będzie znacząco większy od błędu statystycznego. - Warto zwrócić uwagę, iż obecnie pracuje się nad takimi projektami, a bardzo ważne problemy polskiego handlu nie mogą doczekać się rozwiązania - podsumowuje Waldemar Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Miro 2014-02-14 10:47:45

  A co się PIH wypowiada. Won do roboty a nie w politykę. W tym kraju byle kundel chce mieć coś do powiedzenia. Niech się zajmą tym do czego są powołane.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane