PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PIH: W relacjach handlu z producentami nie zawsze nieuczciwe praktyki stosują jedynie sieci

www.portalspozywczy.pl 5 października 2016 12:30

Często jest tak, ze duzi producenci współpracując z największymi sieciami dają im warunki dokładnie takie, jakie one by chciały, odbijając sobie to na całej masie mniejszych sklepów, która stanowi 90 procent rynku. Oznacza to, że tym momencie oni mogą sprzedać taniej niż my możemy kupić - mówił Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu podczas konferencji POHiD „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”.

MACIEJ PTASZYŃSKI BĘDZIE PRELEGENTEM PODCZAS IX FORUM RYNKU SPOŻYWCZEGO I HANDLU (17-18 PAŹDZIERNIKA, WARSZAWA). WEŹMIE ON UDZIAŁ W SESJI DYSKUSYJNEJ PT. "Handel odpowiada na trendy: patriotyzm zakupowy, zdrowa żywność, convenience" KLIKNIJ I ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W KONFERENCJI!

Maciej Ptaszyński krytycznie odniósł się do projektu ustawy o nieuczciwych praktykach handlowych.

- Ten projekt wymaga jeszcze bardzo dużo pracy, gdyż zawiera pełno wad technicznych i merytorycznych. W procesie konsultacji zgłaszaliśmy liczne uwagi, ale niewiele z nich wzięto pod uwagę. Największym problemem jest to, że projekt w dużym stopniu dubluje ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wiele kwestii jest niedookreślonych, a spory niepokój budzi fakt, że to prezes UOKiK miałby ustalać co jest, a co nie jest przestępstwem - dodaje.

Zdaniem dyrektora PIH w relacjach handlu z producentami nie zawsze nieuczciwe praktyki stosują jedynie sieci handlowe.

- Często jest tak, ze duzi producenci współpracują z największymi sieciami i dają im warunki dokładnie takie jakie one by chciały odbijając sobie to na całej masie mniejszych sklepów, która stanowi 90 procent rynku. W tym momencie de facto oni mogą sprzedać taniej niż my możemy kupić. Tak więc nie jest tak, że ten handel jest taki zły, bo to tak nie działa. Jeśli więc tworzymy katalogi czy zamknięte listy to trzeba to zrobić w obie strony, bo wymaga to uregulowania na każdym etapie - przyznał.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane