PIH: Wiele polskich sklepów nie płaciłoby podatku, gdyby nie działało we franczyzie

Autor: pr, dlahandlu.pl 9 lutego 2016 09:42

PIH zaprosiła na 8 lutego przedstawicieli wszystkich ministerstw na konsultacje ws. podatku od handlu. - Liczyliśmy, że przedstawiciele rządu przyjmą nasze zaproszenie na dzisiejsze konsultacje. Niestety nikt z rządu się nie pojawił. Jest to o tyle rozczarowujące, że w spotkaniu uczestniczyli franczyzobiorcy, których ta ustawa dotknie najbardziej i liczyli na rozmowę z rządem. Liczymy, że rząd wysłucha naszych racji w środę. Tymczasem kontynuujemy nasze działania – powiedział Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

Polska Izba Handlu liczy na to, że Ministerstwo Finansów oraz cały rząd zmienią ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej. W środę minister finansów będzie rozmawiał z organizacjami zrzeszającymi handlowców na temat ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

Pod petycjami do premier Beaty Szydło oraz parlamentarzystów w sprawie niesprawiedliwego opodatkowania sieci franczyzowych, spółdzielczych i partnerskich zebrano do tej pory kilka tysięcy podpisów.

- Wiele polskich sklepów działających w sieciach franczyzowych nie płaciłoby podatku od sprzedaży detalicznej, gdyby nie działało w sieciach. Tymczasem, według projektu ustawy mały sklep zrzeszony we franczyzie ma zapłacić taką samą stawkę podatku co wielka sieć dyskontowa czy sieć hipermarketów, co będzie ponad siły polskich handlowców pracujących na dużo niższej rentowności niż dyskonty czy hipermarkety. Będziemy nadal zbierali podpisy pod petycjami do Pani Premier – powiedział Maciej Ptaszyński.

Franczyzobiorcy organizują się  z całej Polski żeby przyjechać, pod Sejm w czwartek, 11 lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ada 2016-02-09 20:54:55

  Sklepy czy franczyzodawca? W dodatku nie polski...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane