PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PIH za dalszym obniżeniem stawek interchange

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2014 21:04

- Popieramy każdą inicjatywę obniżania stawek interhcange, przez długi czas były one u nas najwyższe spośród krajów UE. Niższe koszty akceptacji kart płatniczych przyczyniają się do rozwoju obrotu bezgotówkowego. Jest to bardzo dobra propozycja, mamy nadzieję, że zostanie wprowadzona w życie - mówi Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Planowana jest kolejna administracyjna redukcja interchange, 10 września br. w Sejmie RP odbyła się konferencja w tej sprawie, prowadzona przez posła Wincentego Elsnera. Zmiana zakłada wprowadzenie w Polce stawek równych poziomowi proponowanemu przez Komisję Europejską (0,2-0,3 proc.). 

Od 01 lipca br. opłata interchange w Polsce wynosi 0,5 proc. (wcześniej ok. 1,3 proc.). Obniżenie to wynik ustawowej regulacji, o którą zabiegała Polska Izba Handlu wraz z innymi organizacjami (m.in. POHID i FROB).

Zmniejszenie opłaty interchange dla przedsiębiorcy może nie nastąpić automatycznie, należy zadbać o to, aby obniżka interchange nie została zrekompensowana wzrostem marży agenta rozliczeniowego. Firmy muszą podpisać odpowiedni aneks do umowy z agentem rozliczeniowym, aby odczuć skutki niższych opłat interchange.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane