PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Piotr i Paweł operatorem spożywczym w centrach Capital Parku

Property News 15 marca 2013 14:06

Grupa Capital Park podpisała umowy najmu z siecią delikatesów Piotr i Paweł w swoich dwóch warszawskich projektach: Royal Wilanów, zlokalizowanym na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej oraz ArtNorblin przy ul. Żelaznej 51/53.

W wilanowskim projekcie Piotr i Paweł zajmie powierzchnię ok. 2 tys. mkw. Sklep zlokalizowany na Woli w dawnej Fabryce Norblina liczyć będzie ponad 2,3 tys. mkw. - Cieszymy się z podpisania umów z operatorem spożywczym jednocześnie dla dwóch, kluczowych dla nas projektów. Jesteśmy przekonani, że doskonała lokalizacja oraz potencjał Royal Wilanów i ArtNorblin będą źródłem sukcesu zarówno dla nas jako inwestora, jak i naszych najemców - mówi Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Grupie Capital Park.

Royal Wilanów zlokalizowany jest w sąsiedztwie zabytkowego Pałacu Wilanowskiego i osiedli mieszkaniowych Miasteczka Wilanów oraz nowo powstającego fragmentu dzielnicy z przyszłym ratuszem i galerią handlową. Na pięciu kondygnacjach inwestycji znajdzie się 27 891 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz 7 230 mkw. powierzchni usługowo-handlowej. W podziemnej części budynku znajdzie się trzykondygnacyjny parking na 910 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. Capital Park dysponuje już ostatecznym pozwoleniem na budowę. Proces inwestycyjny przewidywany jest na 24 miesiące. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci. Za komercjalizację części handlowej odpowiada BOIG, zaś biurowej - Colliers International.

Na terenie dawnej Fabryki Norblina powstanie projekt wielofunkcyjny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 61 tys. mkw. Około 22 tys. mkw. zajmie powierzchnia usługowo-handlowo-kulturalna zlokalizowana na poziomach od -1 do +2. Wokół głównej brukowanej uliczki, przy której pozostaną dawne hale fabryczne po rewitalizacji, powstanie miejsce spotkań i zakupów - około 70 sklepów i restauracji, BioBazar oraz ogólnodostępne Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina z zabytkowymi maszynami oraz interaktywną częścią multimedialną. W obiekcie znajdzie się również 39 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A na poziomach od +3 do +8. Na czterech podziemnych kondygnacjach znajdzie się parking dla samochodów oraz automatyczny parking dla rowerów. W tym roku inwestor spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę. Autorem projektu architektonicznego jest PRC Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane