PIPP przeciwko zakazowi sprzedaży alkoholu na stacjach paliw

Autor: Rzeczpospolita 26 lipca 2012 10:43

Polska Izba Paliw Płynnych nie zgadza się na postulowane przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu Rzeczypospolitej Polskiej projekty zmian ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Chodzi o wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży alkoholu na stacjach paliw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Podstawową wątpliwość PIPP wzbudza fakt, że przygotowany projekt nowelizacji nie został skonsultowany z środowiskami skupiającymi przedsiębiorców branży paliwowej, takimi jak: PIPP czy też Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. Izba zwraca też uwagę na niekonstytucyjny charakter projektu, który ma ograniczać wyłącznie jedną z grup przedsiębiorców, nie zaś wprowadzenia ograniczenia natury ogólnej - odnoszącego się do wszystkich podmiotów zajmujących się sprzedażą alkoholu - podaje "Rz".

PIPP podkreśla, że inicjatywa nowelizacji doprowadzi branżę paliwową do bardzo poważnych problemów, zmuszając ją do poszukiwania pokrycia kosztów stałych w wyższej cenie paliwa. Dodatkowo bardzo wiele stacji paliwowych jest obiektami, które dla określonej społeczności są jedynymi gdzie jest paliwo i sklep. Dla tych stacji ograniczenia dla określonych produktów i usług mogą doprowadzić do ich zamknięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,22

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane