PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PKN Orlen będzie mógł hurtowo sprzedawać towary pozapaliwowe

Autor: PAP 2 lutego 2018 14:36

PKN Orlen będzie mógł hurtowo sprzedawać towary pozapaliwowe Fot. materiały prasowe PKN Orlen

PKN Orlen będzie mógł prowadzić hurtową sprzedaż produktów pozapaliwowych zaopatrując w te towary, np. mięso, sprzęt AGD, stacje franczyzowe należące do sieci tej spółki – tak zdecydowali obradujący w piątek akcjonariusze płockiego koncernu.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) PKN Orlen wyraziło zgodę, by zapisy statutu spółki, w części obejmującej przedmiot jej działalności, uzupełnić poprzez dodanie 18 nowych punktów dotyczących sprzedaży hurtowej.

W efekcie tej decyzji do statutu PKN Orlen dopisano możliwość hurtowej sprzedaży m.in. owoców i warzyw, mięsa, ryb, skorupiaków i mięczaków, produktów spożywczych, a także odzieży i obuwia, elektrycznych artykułów użytku domowego, perfum i kosmetyków, wyrobów farmaceutycznych i medycznych oraz wyrobów porcelanowych, zegarków i biżuterii.

PKN Orlen w uzasadnieniu przegłosowanego ostatecznie projektu uchwały tłumaczył, że propozycja zmian jego statutu "związana jest z planami spółki w zakresie zmiany dotychczasowej struktury zaopatrywania sklepów działających przy własnych stacjach paliw oraz przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców".

Według płockiego koncernu chodzi o bezpośrednie zaopatrywanie własnych stacji paliw oraz podobnych placówek prowadzonych przez franczyzobiorców, "którzy będą mogli nabywać towary pozapaliwowe zarówno od dystrybutorów, producentów, jak i bezpośrednio od PKN Orlen".

"W związku z planowaną zmianą struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw, spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży hurtowej towarów pozapaliwowych o ograniczonym zakresie, zarówno, co do odbiorców (sklepy działające przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców), jak i asortymentu (towary oferowane przez te sklepy" - wyjaśnił PKN Orlen w liście do swych akcjonariuszy opublikowanym jeszcze przed piątkowym NWZ.

W ostatnim czasie media spekulowały, że zmiany w statucie płockiego koncernu to przygotowania do zakazu handlu w niedziele. Ustawę, która wprowadza etapami tego typu rozwiązania podpisał we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zgodnie z tym regulacjami, zakaz handlu ma obowiązywać w dwie niedziele w miesiącu - od 1 marca do końca 2018 r, później w trzy niedziele w miesiącu - w roku 2019, a następnie we wszystkie niedziele - od 2020 r.

Przedstawiając pod koniec stycznia plan PKN Orlen na rok bieżący, wiceprezes płockiego koncernu Mirosław Kochalski zapowiedział, że spółka ta będzie "dostosowywała się do tych działań, które związane są z nowymi regulacjami". W tym kontekście wymienił m.in. przepisy ograniczające handel w niedziele.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane