PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Płaca minimalna niezależna od stażu

Autor: InfoWire.pl 5 października 2016 14:55

1459,47 zł na rękę – tyle od przyszłego roku będzie wynosiła płaca minimalna w Polsce. I co najważniejsze, dzięki nowelizacji prawa nie będzie zależała od stażu pracy. Na zmianie zyskają osoby wchodzące na rynek pracy, które nie będą już mogły być zatrudniane na kwotę 80 proc. płacy minimalnej.

Szacuje się, że zmiana obejmie mniej więcej 4,4% zatrudnionych, czyli ok. 700 tys. ludzi. Najwięcej osób pracuje za płacę minimalną w woj. warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim i łódzkim. Tamtejsi pracownicy, szczególnie ludzie młodzi, mogą zyskać najbardziej. Dla reszty kraju zmiana będzie właściwie niezauważalna.

Jest to spowodowane tym, że „panuje rynek pracownika. Firmy w większości przypadków muszą o niego walczyć, zwłaszcza na tak dynamicznych rynkach jak zachodnia czy środkowa część Polski” – podkreśla w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Andrzej Korkus, prezes Grupy EWL.

Z drugiej strony np. w czasie obniżonej koniunktury zmiana może zahamować zatrudnianie młodych osób bez doświadczenia i inwestowanie w nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,19

  • Śr

    2,81

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane