PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Płatność kartą od 20 złotych?

Autor: SIX Payment Services 29 sierpnia 2013 09:45

Płatność kartą od 20 złotych?

W Polsce w obiegu znajduje się około 33 milionów kart płatniczych. Z roku na rok wzrasta też liczba i wartość transakcji bezgotówkowych. Kartą zapłacimy w centrum handlowym, pociągu, restauracji, a niestety - terminali często brakuje w małych, osiedlowych sklepach. Właściciele sklepów, analizując dziś wszystkie ‘za i przeciw' wdrożeniu terminala POS, biorą pod uwagę wielkość i lokalizację placówki, poziom generowanych obrotów i profil klientów, których płatności uzasadnią umożliwienie płatności bezgotówkowych. I często dochodzą do wniosku, że wdrożenie terminala jest nieopłacalne ze względu na wysokie koszty - mówi Sebastian Ramatowski, SIX Payment Services.

- Warto spojrzeć jednak na to z innej strony: dzisiejsze terminale płatnicze są minikomputerami, oferującymi aplikacje pozwalające na sprzedaż dodatkowych usług. Perspektywa postawienia terminala w małym osiedlowym sklepiku wyłącznie po to, by rozliczał on transakcje kartowe nie jest zachęcająca zarówno dla właściciela sklepu jak i agenta rozliczeniowego. Natomiast małe sklepy są bardzo interesującymi miejscami z punktu widzenia wartości dodanej, jaką można z terminala wygenerować. Są to na przykład doładowania telefonów komórkowych, kody jednorazowe czy płatności za rachunki - dodaje Sebastian Ramatowski.

Warto wziąć to pod uwagę, bo korzyści z płatności kartą jest wiele: oprócz redukcji nakładu pracy, wynikającej z obrotu gotówką, eliminujemy również ryzyko kradzieży gotówki czy pomyłki przy jej przeliczaniu. Możliwość płatności kartą zapewnia wygodę klienta, dbałość o bezpieczeństwo płatności, a także pozwala generować wyższe obroty, bo płacąc kartą często wybieramy dodatkowe produkty, które nie znajdowały się na wyjściowej liście zakupów - uważa przedstawiciel SIX Payment Services.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • januszsz 2013-09-02 17:06:01

  my czyli kto?

  bo ja oszczędzałem na płatnościach kartą kilkadziesiąt zł miesięcznie w dodatku nie płaciłem ogromnych prowizji które pobierają bankomaty

 • stan 2013-08-31 16:21:41

  Czy uważasz nas za ludzi pozbawionych zmysłu myślenia , mówisz o tym że obrót bezgotówkowy gwarantuje nam bezpieczeństwo a w kolejnym zdaniu proponujesz przyjmowanie wpłat za r-ki . Doskonale wiesz że wtedy ta gotówka znajdzie się w kasie a prowizja od przyjęcia r-ku nie wystarczy na pobieraną prowizję przy wpłacie tychże pieniędzy do banku !!!!!

 • Terminale na woj.pomorskie 2013-08-29 19:54:47

  Komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad forum.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  26,60

 • Śr

  18,02

 • Min

  13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane