Płatności kartą zbliżeniową mogą zwiększyć obroty sklepu

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 10 maja 2010 07:47

Płatności kartą zbliżeniową mogą zwiększyć obroty sklepu

Wprowadzenie kart zbliżeniowych może oznaczać zwiększone obroty dla sklepu. Podczas, gdy płatność gotówką zajmuje ok. 34 sekund, a transakcja dokonywana tradycyjną kartą płatniczą (magnetyczną bądź mikroprocesorową) ok. 27 sekund, płatności bezstykowe zabierają średnio jedynie 12,5 sekundy.

- Oznacza to, że w tym samym czasie terminal jest w stanie przyjąć ponad dwukrotnie więcej płatności kartą bezstykową, niż tradycyjną kartą płatniczą i 2,5-krotnie więcej, niż gotówką, a tym samym zwiększyć obroty punktu handlowego - wyjaśnia Janusz Demko, prezes firmy First Data.

Spostrzeżenia te potwierdzają badania. Według tych przeprowadzonych przez firmę McDonald`s skrócenie czasu płatności o 6 sekund przekłada się na 1-procentowe zwiększenie sprzedaży w ciągu dnia. Ponadto, sklep minimalizuje obrót gotówką i koszty z tym związane.

Każda karta zbliżeniowa jest wyposażona w antenę radiową. Gdy klient chce zapłacić, przybliża kartę do czytnika, karta wysyła falę elektromagnetyczną, reszta transakcji przebiega już w tradycyjny sposób, tj. dane są wysyłane do terminala, skąd trafiają do systemu autoryzacyjnego. W drodze powrotnej informacja z terminala o akceptacji płatności przekazywana jest do czytnika, na którym wyświetla się potwierdzenie płatności, sygnalizowane dodatkowo światełkiem diody i/lub sygnałem dźwiękowym.

Karty bezstykowe bazują na technologii EMV, która jest standardem bezpieczeństwa w Unii Europejskiej. Jednocześnie wprowadzono odpowiednie
mechanizmy uniemożliwiające dokonanie przypadkowych transakcji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane