PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Płatności zbliżeniowe Visa w ponad 100 tys. terminali w Polsce

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 4 grudnia 2012 14:44

Już ponad 100 tys. terminali w Polsce przyjmuje szybkie i wygodne płatności kartami zbliżeniowymi Visa oraz smartfonami z aplikacją mobilnych płatności zbliżeniowych Visa, co czyni z Polski najbardziej rozwinięty w Europie kraj pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi.

100 tys. terminali oznacza, że płatności zbliżeniowe Visa są już obsługiwane w ponad jednej trzeciej terminali w Polsce. Są one instalowane w większości sektorów, od małych sklepów osiedlowych po sieci hipermarketów, z których prawie wszystkie już przyjmują płatności zbliżeniowe Visa; od sieci fast food po kasy biletowe, transport i maszyny samoobsługowe oraz parkomaty. Wdrażanie najnowszych technologii dynamicznie rozwija się w transporcie miejskim. We Wrocławiu można płacić zbliżeniowo we wszystkich tramwajach i autobusach, a kolejne miasta wprowadzają możliwość płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej.

- Ponad jednak trzecia terminali już akceptujących płatności zbliżeniowe Visa daje Polsce pierwsze miejsce w Europie pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi i tworzy doskonałą podstawę dla dalszego szybkiego rozwoju tych płatności w naszym kraju w oparciu o karty zbliżeniowe Visa i smartfony z mobilną aplikacją Visa - stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce. W Europie, w liczbach bezwzględnych większą sieć terminali zbliżeniowych, które szczególnie mają pomóc w ograniczaniu dominującej obecnie roli gotówki wśród płatności na niskie kwoty, posiada tylko Wielka Brytania.

Stopniowo jest udostępniana możliwość płatności zbliżeniowych Visa za parkowanie. Już około 300 parkometrów z taką funkcjonalnością zostało zainstalowanych w największych miastach w Polsce. W Warszawie na początku 2013 r. ma zostać uruchomiona taka możliwość w 240 najbardziej nowoczesnych parkometrach, które ostatnio zostały zainstalowane w centrum miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane