PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Plus wprowadza płatności zbliżeniowe

Autor: dlahandlu.pl 29 kwietnia 2010 12:34

Rozpoczęło się pierwsze w Polsce wdrożenie płatności zbliżeniowych dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją płatniczą umieszczoną bezpośrednio na karcie SIM i przy zastosowaniu technologii NFC (łączności radiowej bliskiego zasięgu). Pierwszym operatorem, który zdecydował się na to rozwiązanie jest Plus GSM.

Pierwszym etapem obecnego wdrożenia jest wybór pierwszych użytkowników: klientów Banku Zachodniego WBK korzystających z sieci Plus i często używających kart zbliżeniowych Visa payWave wydanych przez BZ WBK. Pierwsza partia 500 telefonów wyposażonych w kartę SIM ze zbliżeniową aplikacją płatniczą Visa payWave zostanie przekazana użytkownikom w maju i czerwcu 2010 roku.

Płatność telefonem komórkowym wyposażonym w aplikację zbliżeniową Visa payWave za transakcję o niskiej wartości jest równie prosta, jak płatność kartą zbliżeniową z funkcjonalnością Visa payWave. Po tym, gdy sprzedawca wprowadzi do terminalu kwotę transakcji nie przekraczającą 50 zł wystarczy zbliżyć telefon do czytnika.

W Polsce można obecnie zapłacić zbliżeniowo kartami z funkcjonalnością Visa payWave w kilku tysiącach miejsc, m.in. w placówkach należących do ogólnopolskich sieci, jak np. Empik, Coffee Heaven, McDonald's czy w sieci księgarni Matras oraz w sieci stacji benzynowych Shell.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Leon 2010-05-10 18:10:12

  To naprawdę bardzo wygodne.Wszystko mamy w jednym telefonie kom.Brawo Plus za innowacyjne podejście.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane