Po kontroli kas fiskalnych wystawiono mandaty na kwotę 1,6 mln zł

Autor: PAP 21 marca 2011 11:39

Od 21 marca br. inspektorzy kontroli skarbowej zaczną sprawdzać legalność oprogramowania komputerowego w firmach. W styczniu i w lutym kontrolerzy sprawdzali kasy fiskalne - wystawili 7134 mandaty.

Rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż poinformowała, że podczas akcji, która ma potrwać do końca marca, inspektorzy zwrócą szczególną uwagę na naruszenia prawa autorskiego, zwłaszcza na nielegalne posługiwanie się oprogramowaniem komputerowym przez przedsiębiorców. Jak podkreśliła rzeczniczka, kontrole oprogramowania są elementem działań fiskusa mających na celu zwalczanie szarej strefy w gospodarce.

Tymczasem resort podsumował zimową akcję kontroli kas fiskalnych i wydawania paragonów. Z danych MF wynika, że od 15 stycznia 2011 r. do 28 lutego 2011 r. wystawiono 7134 mandaty karne w łącznej kwocie 1 mln 606 tys. 838 zł.

"Dążymy do tego, aby wydawanie paragonu było powszechne i stanowiło normę. Jest to również filar tworzenia warunków uczciwej konkurencji, dlatego nie liczba wystawionych mandatów jest najważniejsza, ale uświadomienie klientom i sprzedawcom wagi rzetelnej ewidencji sprzedaży" - podkreśliła rzeczniczka.

Wskazała, że akcję przeprowadzono w całej Polsce przede wszystkim w górskich miejscowościach turystycznych, miejscach zimowego wypoczynku Polaków. Zapowiedziała, że letnia akcja będzie prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane