Poczta Polska stawia na zwiększenie przychodów i zatrudnienia

Autor: PAP 27 października 2017 19:01

W nowej strategii Poczty Polskiej postawiliśmy na zwiększenie przychodów i zatrudnienia; „te rzeczy przez ostatni rok się stały" - mówił prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski w piątek podczas obchodów Dnia Łącznościowca 2017 w podwarszawskich Otrębusach.

Podczas uroczystości prezes Sypniewski odczytał list od premier Beaty Szydło skierowany do łącznościowców. W obchodach wziął udział m.in. wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Szefowa rządu przypomniała w liście, że dzień ten jest obchodzony z okazji powołania przez króla Zygmunta Augusta pierwszej poczty publicznej w Polsce. "Poczta Polska to przedsiębiorstwo o kilkusetletniej tradycji oraz głęboko zakorzenionych wartościach, które umożliwiają realizację misji i celów strategicznych firmy" - wskazała.

Premier zaznaczyła, że działania Poczty Polskiej pozwalają skutecznie konkurować na rynku i oferować klientom usługi najlepszej jakości. "Od lat cieszycie się ogromnym zaufaniem Polaków" - napisała.

Zwróciła uwagę, że "placówki pocztowe, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, mają olbrzymie znaczenie społeczne". Podkreśliła też, że największą wartością Poczty są jej pracownicy.

"W Dniu Łącznościowca, kiedy akcentujemy olbrzymią wagę i znaczenie Poczty Polskiej dla rynku dynamicznego rozwoju branży telekomunikacyjnej w naszym kraju, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą i aktywnością przyczyniają się do tego sukcesu" - podsumowała Szydło.

Jak przypomniał prezes Sypniewski, firma funkcjonuje od 459 lat i jest najdłużej działającą instytucją publiczną w Polsce.

Podkreślił, że jednym z podstawowych wyzwań spółki była nowa strategia. "Stworzyliśmy strategię w taki sposób, żeby nasza firma nie tylko była obecna na rynku, ale żeby jej obecność była trwała i żeby była firmą rozwijającą się" - mówił.

W strategii - jak tłumaczył - postawiono na zwiększenie przychodów spółki oraz zwiększenie zatrudnienia. "Te rzeczy przez ostatni rok się stały" - powiedział Sypniewski. Podał, że obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ponad 2 tys. więcej osób niż przed rokiem.

"Została stworzona architektura logistyczna, która ma przygotować Pocztę na to, aby na tym zmieniającym się i dynamicznie rosnącym rynku usług paczkowo-kurierskich Poczta Polska odgrywała (…) rolę dominującą" - mówił prezes spółki.

Ocenił, że dużym sukcesem były rozmowy z pocztą chińską. "Zakładamy, że efekty będą jeszcze większym sukcesem" - podkreślił Sypniewski. Wskazał, że Poczta Polska jako jedyna w Europie ma podpisane umowy z pocztą chińską.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • młody klient 2017-10-29 14:02:03

  W czasach gdy ludzie pracują na 3-zmiany, zamykanie placówek o godzinie 17:00 albo 19:00 w dni robocze - to jakiś żart! Już nie wspomnę o pocztach, które w soboty są pozamykane... Poczta sama powoduje, że klient taki jak ja ucieka do usług firm kurierskich i paczkomatów!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,74

 • Min

  5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane