POHiD: obroty ze sprzedaży wyrobów tytoniowych będą spadać

Autor: dlahandlu.pl 2 grudnia 2010 13:41

Z punktu widzenia handlu detalicznego ostatnie zmiany w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych negatywnie wpłyną na wielkość sprzedaży wyrobów tytoniowych, co niekorzystnie odbije się na obrotach placówek handlowych, a tym samym na wynikach ekonomicznych firm.

Przypomnijmy: ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych w ostatniej nowelizacji wprowadza od 15 listopada 2010 r.:zakaz eksponowania w punktach sprzedaży przedmiotów imitujących opakowania wyrobów tytoniowych, zakaz oferowania wyrobów tytoniowych konsumentom po obniżonej cenie w stosunku do ceny wydrukowanej na opakowaniu jednostkowym wyrobu, obowiązek umieszczania widocznej i czytelnej informacji dot. zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 oraz zakaz sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych w systemie samoobsługowym, z wyjątkiem sklepów wolnocłowych.

Ustawa wprowadza również od 15 maja 2012 r. nakaz umieszczania ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych przeznaczonych do palenia, innych niż papierosy występujących w handlu detalicznym (tabaka, tytoń do skręcanych papierosów, tytoń do fajek), których najbardziej widoczne, największe płaszczyzny mają powierzchnie większe niż 75 cm2 (przy czym, ostrzeżenia o szkodliwości zajmują powierzchnie nie mniejsze niż po 22,5cm2 na każdej z tych płaszczyzn).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    5,54

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane