PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polacy chętnie kupują na bazarach, najczęściej wybierają owoce i warzywa

Autor: Onet.pl 22 października 2010 09:47

Według badań Ipsos Polacy najchętniej wśród Europejczyków robią zakupy na bazarach. 47 proc. wszystkich owoców i warzyw kupujemy właśnie tam, podczas gdy średnia w całej Unii Europejskiej wynosi 33 proc. 29 proc. z nas deklaruje, że mięso kupuje najczęściej na bazarze - informuje serwis onet.pl.

Polacy chętnie kupują żywność na bazarach głównie ze względu na świeżość produktów. Zdaniem konsumentów warzywa i owoce w marketach są plastikowe. Część Polaków deklaruje, że kupuje na bazarach, bo mają pewność, że produkty są świeże i w 90 proc. naszej produkcji.

Jak informuje onet.pl zdaniem socjologów jest też grupa osób, która jest przekonana, że na bazarze jest najtaniej. Serwis onet.pl porównał ceny najczęściej kupowanych produktów, czyli owoców i warzyw, na targu w niewielkim mieście, na bazarze w dużej aglomeracji oraz w jednym z hipermarketów.

Większość produktów najtaniej można kupić jednak w hipermarkecie. Ceny marketowe często są tylko nieco niższe w porównaniu do tych na małych bazarkach w niewielkich miastach, np. banany w warszawskim Carrefourze bez promocji kosztują 3,58 zł za kilogram, a na tarnowskim „Burku" 4 zł. Jabłka w markecie kosztują 1,98 zł za kilogram, natomiast na „Burku" najtańsze od 2,5 zł.

Jak informuje serwis onet.pl po porównaniu cen pomiędzy hipermarketem a bazarem w centrum Warszawy market jest bezkonkurencyjny. Banany na warszawskim bazarze kosztują aż 6 zł, czyli niemal o 50 proc. drożej niż w markecie, gdzie za kilogram zapłacimy niecałe 4 zł. Aż dwukrotnie więcej zapłacimy na bazarze za cytryny. Pod warszawską Halą Mirowską handlarze liczą sobie 10 zł za kilogram tych cytrusów, podczas gdy w Carrefourze zapłacimy za nie niecałe 5 zł.

Mniejsze różnice w cenach dotyczą warzyw. Za cebulę zapłacimy na bazarze prawie o 50 proc. więcej niż w markecie (cena na bazarze to 3,7 zł/kg, a w markecie 2,48 zł/kg), o tyle już za marchew zapłacimy o 37 proc. więcej, za ogórki o 15 proc., a za paprykę o 4 proc. więcej.

Sprawdź ceny w sklepach Carrefour

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • HANDLOWIEC 2010-10-25 11:13:31

  Nie wszyscy wiedza ze w marketach nie spotkasz I KLASY. Markety maja najnizszy sort czyli 100% II KATEGORIA  W MARKECIE KUPISZ KILO MANDARYNEK I PO 1 DNIU WYRZUCISZ POLOWE

 • karla 2010-10-22 22:23:08

  TEKST ZOSTAŁ SPRYTNIE ZMANIPULOWANY.PEWNIE NAPISANY NA ZAMÓWIENIE .ZIEMNIAK ,MARCHEW,PIETRUSZKA,JABŁKA CZYLI WARZYWA I OWOCE UPRAWIANE W POLSCE SĄ PO 1-SZE NA BAZARACH TAŃSZE

  PO2-IE ŚWIEŻSZE

  PO3 -IE KUPUJĄC NA BAZARACH MAMY PEWNOSC ŻE POCHODZĄ Z POLSKI DZIĘKI CZEMU WSPIERAMY GOSPODARKĘ A NIE PCHAMY KOSE W OBCE RĘCE

 • Alicja 2010-10-22 14:22:49

  Kilka lat temu robilam istotnie zakupy warzyw na bazarze. Odkad zorientowalam sie ,że na bazarach jest drożej niz u handlarzy nierdaleko domu, juz dawno przestałam kupować na bazarach. Dawniej ceny na bazarach były zawsze niższe, teraz odwrotnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane