Polacy jedzą ponad 4 litry lodów rocznie

Autor: dlahandlu.pl 4 czerwca 2010 10:35

Polacy spożywają około 4,2 litrów lodów rocznie, głównie w postaci lodów impulsowych, które stanowią wg AC Nielsen 2/3 rynku. Wprawdzie daleko nam jeszcze do Stanów Zjednoczonych (prawie 22 litry rocznie na osobę), czy krajów skandynawskich, gdzie spożycie wynosi ponad 10 litrów per capita rocznie, ale wartość sprzedaży lodów systematycznie rośnie. Oznacza, że coraz częściej konsumenci wybierają lody z segmentu premium i superpremium.

- Trend ten może być uzależniony od kilku czynników. Najważniejszym jest, bez wątpienia, zmiana zwyczajów zakupowych. Pomimo kończącego się kryzysu Polacy pozwalali sobie na zakup produktów lepszych jakościowo, za które byli w stanie zapłacić więcej. Drugi czynnik kształtujący rynek lodowy w kraju powiązany jest ze zwiększającą się świadomością dietetyczną polskich konsumentów. Zaczynamy przykładać coraz większą uwagę do jakości produktów, które spożywamy oraz składników, z których są złożone - wyjaśnia Tomasz Leszko.

- Segment premium w ubiegłym roku należał do najszybciej rozwijających się, zarówno w kategorii familijnej jak i impulsowej. Właśnie tutaj zanotowaliśmy w ubiegłym roku największe wzrosty - dodaje przedstawiciel Algidy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,29

  • Śr

    2,75

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10985

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane