PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Połowa Polaków nie chce korzystać z programów lojalnościowych

www.portalspozywczy.pl 10 maja 2012 13:34

Prawie połowa Polaków twierdzi, że nic nie jest w stanie zachęcić ich do brania udziału w konsumenckich programach lojalnościowych - tak wynika z badania przeprowadzonego przez On Board PR Ecco Network.

Do najpopularniejszych sposobów sprawiających, że Polacy chętniej angażowaliby się w tego rodzaju programy, należą: możliwość wymiany zebranych punktów na pieniądze (21 proc.), otrzymanie natychmiastowego rabatu (18 proc.) lub nagrody rzeczowej (16 proc.).

Zestawienie rodzajów programów lojalnościowych z wiekiem respondentów pokazuje, że każda grupa wiekowa badanych Polaków cechuje się charakterystyczną kombinacją odbioru programów lojalnościowych. Najbardziej zainteresowani uczestnictwem w programach lojalnościowych są osoby z grup wiekowych 18-24 i 25-39 lat. Najmłodsi badani wybierają nagrody rzeczowe. Wkroczenie w dorosłość oznacza chęć otrzymywania głównie korzyści związanych z zakupami (pieniądze na kolejne zakupy) i natychmiastowej zniżki. Co ciekawe po przekroczeniu 18 roku życia pieniądze na kolejne zakupy lubią już wszystkie kolejne grupy wiekowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • N-G 2012-05-11 08:56:53

  Kolejne wyniki z du** wzięte. Najwięcej kart rabatowych jest w portfelach ludzi starszych, tylko oni dają się nabrać na zbieranie tych "magicznych" punktów i przy każdych zakupach karnie okazują kasjerce kartę.

 • Marta 2012-05-10 14:24:22

  Ja jestem lojalna tylko w stosunku do sklepów, gdzie mam nizsze ceny . Przyciaga mnie także towar , którego nigdzie indziej nie kupię w tej cenie.np. w Caferene kupuje kawę w saszetkach . kawa dobra a cena konkurencyjna . Także zdrowotne skarpety , których nigdzie indziej nie spotkałam kupuję co jakiś czas w "skarpetkowo". po prostu tego towaru nigdzie nie spotkałam , poza tym punkty co jakis czas wymieniam na skarpety.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane