PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polpain-Putka buduje nową piekarnię

www.portalspozywczy.pl 12 marca 2015 10:33

Polpain-Putka buduje nową piekarnię

W ubiegłym roku firma Polpain-Putka rozpoczęła budowę nowej piekarni w Jawczycach koło Ożarowa Mazowieckiego. Jak zdradza serwisowi portalspozywczy.pl Stefan Putka, współwłaściciel i członek zarządu spółki, inwestycja warta kilkadziesiąt milionów zł zostanie ukończona na początku 2016 r., a jej uruchomienie rozpocznie proces uporządkowywania biznesu firmy.

- Mamy już wszystkie zgody i pozwolenia budowlane, rozpoczęliśmy już działania na placu. W roku 2015 na pewno postawimy całą bryłę budynku. Moi wspólnicy optymistycznie twierdzą, że produkcja w nowym zakładzie może ruszyć jeszcze pod koniec tego roku, ale ja jestem nieco ostrożniejszy. Wolę bezpiecznie prognozować, że uda nam się wystartować w pierwszych miesiącach 2016 r. - przewiduje Stefan Putka.

Jak dodaje, firma zdecydowała się na tę inwestycję w związku z tym, że w swoich obecnych zakładach osiągnęła już tak wysoki poziom produkcji, iż "zaczęła się dusić". Uruchomienie nowoczesnego i zautomatyzowanego zakładu ma pomóc firmie w zwiększeniu wydajności, a przy tym podnieść jakość produktów.

Stefan Putka zdradził w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że po zrealizowaniu inwestycji w Jawczycach zarząd spółki zajmie się uporządkowaniem spraw w pozostałych zakładach, jak również w strukturze firmy. Wszystkie aktywa, obecnie rozrzucone po kilku spółkach, przeniesione zostaną do jednej z nich - do Polpain-Putki. Prawdopodobnie jeden z zakładów należących do firmy zostanie wyspecjalizowany jako cukiernia, bądź będzie produkował gamę produktów ekologicznych (ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta). Stefan Putka nie ukrywa, że docelowo firma chciałaby ulokować całość swojej produkcji w dwóch zakładach.

Koszty inwestycji w Jawczycach szacowane są przez Polpain-Putka na kilkadziesiąt milionów zł. Budowa nowej piekarni w większości finansowana jest przez kredyt, a w pozostałej części ze środków własnych firmy.

Piekarnie Putka prowadzą sieć kilkudziesięciu sklepów firmowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane