PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polscy klienci dysponują już milionem kart zbliżeniowych

Autor: dlahandlu.pl 1 grudnia 2010 11:34

Liczba zbliżeniowych kart Visa wydanych w Polsce przekroczyła pod koniec listopada br. milion.

Karty są już wydawane przez 6 banków. W przyszłym roku kolejnych kilkunastu wydawców ma zaoferować swoim klientom zbliżeniowe karty Visa payWave, umożliwiające błyskawiczne płatności za małe zakupy (do 50 zł) bez podawania karty sprzedawcy czy wprowadzania kodu PIN - jak również bezpieczne płatności wykonywane w "tradycyjny" sposób za większe kwoty. Szybko rośnie również liczba placówek wyposażonych w najbardziej nowoczesne terminale oparte o technologię mikroprocesorową EMV, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych.

Zbliżeniowymi kartami Visa można było zapłacić w Polsce w końcu listopada br. w ponad 9 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe, m.in. w placówkach należących do ogólnopolskich sieci, jak np. Empik, Coffee Heaven, McDonald's, na stacjach Shell, w sklepach SMYK, delikatesach MiniEuropa. Przygotowują się również drogerie Rossmann, supermarkety Carrefour oraz delikatesy Piotr i Paweł.

Sieć akceptacji zbliżeniowych kart Visa jest rozwijana od początku przez spółkę eService, do której dołączyły już (w porządku alfabetycznym): Bank BPH (z którym współdziała Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności), Elavon, First Data Polska, Kredyt Bank oraz SIX Pay. Na przełomie 2010/11 kolejnych czterech agentów rozliczeniowych ma rozpocząć działalność, która obejmie instalowanie czytników zbliżeniowych.

Liczba terminali, w których można płacić zbliżeniowymi kartami Visa - a także telefonami komórkowymi z aplikacją płatności zbliżeniowych Visa payWave - może sięgnąć nawet 12 tys. do końca roku, a w ciągu najbliższych 5 lat liczba takich najnowocześniejszych terminali ma osiągnąć ok. 200 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane