Polska Izba Handlu o planach radykalnej redukcji emisji CO2 w polityce KE

Autor: www.dlahandlu.pl 12 marca 2012 14:58

Polska Izba Handlu jako wiodąca organizacja reprezentująca sektor polskiego handlu nowoczesnego z tradycjami i dystrybucji dobrze rozumie znaczenie kosztów energii, których wzrost wywołany nieracjonalnymi ustaleniami KE znacząco obciążyłby nasz sektor zmniejszając efektywność, konkurencyjność i przekładając się na ogólny wzrost cen - również poza naszą branżą - mówi Waldemar Nowakowski, Prezes PIH.

Polska Izba Handlu pozytywnie oceniła Polski sprzeciw podczas obrad Rady Unii Europejskiej 9 marca br. wyrażony wobec projektu dotyczącego zwiększenia restrykcji na emisję CO2 odpowiednio o 40% w 2030, 60% w 2040 i 80% do 2050 r. Propozycje takie były forsowane przez przedstawicieli Danii - państwa o jednym z najwyższych w Europie udziale technologii niskoemisyjnych.

- Ze strony Polskiej Izby Handlu braliśmy udział w konsultacjach dotyczących polskiej strategii energetycznej i jesteśmy zadowoleni z kierunku, jaki obrał nasz rząd w tej sprawie - dodał.

- Propozycje KE są zbyt wygórowane i niezgodne z Polskim interesem gospodarczym. Jako przedstawiciele Polskiego handlu z tradycjami jesteśmy zgodni co do konieczności rozwoju nowoczesnych technologii i zwiększania efektywności energetycznej w naszej branży, jednak musimy brać pod uwagę realia biznesowe i dobro naszego klienta - podsumowuje Prezes Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,22

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane