PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polski Klaster Mięsny otwiera pierwszy wspólny sklep

www.portalspozywczy.pl 16 listopada 2012 09:23

W środę 21 listopada uruchomiony zostanie nowy obiekt, będący zarazem sklepem mięsnym i hurtownią Polskiego Klastra Mięsnego. Placówka będzie mieścić się w Warszawie przy ulicy Cynamonowej - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Zdanowski, dyrektor sieci detalicznej ZM Wierzejki.

Gospodarzem obiektu został zakład mięsny Wierzejki. - Wynika to z faktu, że sklep znajduje się w Warszawie, czyli mieście gdzie nasza pozycja jest najmocniejsza. W ramach Polskiego Klastra Mięsnego ustaliliśmy, że rolą gospodarza jest znalezienie odpowiedniego obiektu, zapewnienie personelu placówki, oraz wykonanie remontu, który jest częściowo współfinansowany przez wszystkie firmy wchodzące w skład inicjatywy - tłumaczy Piotr Zdanowski. - Bardzo istotny w kontekście współpracy jest podział asortymentowy. Mięso i drób w klastrowych sklepach zawsze będzie dostarczał gospodarz obiektu. Jeśli zaś chodzi o wędliny, miejsce w ladzie będzie proporcjonalnie podzielone pomiędzy pięciu uczestników Polskiego Klastra Mięsnego. Zatem udział każdego z zakładów w ogólnej sprzedaży przetworów mięsnych będzie wynosił ok. 20 proc. - dodaje.

W tej chwili w skład klastra, oprócz ZM Wierzejki, wchodzi także Peklimar, ZM Pekpol, ZM Niewieścin, oraz ZM Zyguła. - Planujemy już kolejne wspólne sklepy. Każdy z partnerów będzie otwierał obiekt w swoim regionie. Podział asortymentowy i obowiązki gospodarza pozostaną takie same, jak w omawianym obiekcie na Cynamonowej - mówi dyrektor sieci detalicznej ZM Wierzejki. - Wyznaczamy sobie także cele długoterminowe. Chcemy, aby w przyszłości współpraca w ramach Polskiego Klastra Mięsnego przełożyła się na węższe ukierunkowanie produkcji w poszczególnych firmach. Wtedy, przykładowo, jeden z zakładów będzie produkował kiełbasy zarówno dla siebie, jak i pozostałych członków. Analogiczna sytuacja będzie zachodziła z innymi grupami produktów. Jednak obecnie sytuacja wygląda tak, że działalność związana z klastrem stanowi najwyżej kilka procent całej działalności zrzeszonych podmiotów - zaznacza. W związku z tym, póki co nie należy spodziewać się gwałtownych ruchów w zakresie zmiany asortymentu produkowanego w poszczególnych zakładach.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane