PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polski zakład dodawał do swoich produktów wędliny i mięso wycofywane ze sklepów

Autor: TVN, wp.pl 8 marca 2013 09:41

Zakłady "Viola" w miejscowości Lniano (woj. kujawsko-pomorskie) dodawały do produktów wędliny i mięso wycofywane ze sklepów - podał TVN.

- Cały udziec świński uwędzony, upieczony, w zeszłym tygodniu stał na magazynie. Owinęli go folią, w środku była woda, zrobił się grzyb taki biały. Umyli to, podgrzali i jest jak świeży - m.in. taką opowieść pracownika zakładu zarejestrowały ukryte kamery reporterów „Uwagi!".

Na nagraniu widać, jak zwracane ze sklepów mięso jest segregowane tak, by jak największa część odrzutów trafiła do ponownej sprzedaży. Nawet towar z bardzo krótkim terminem ważności jest przerabiany na mielonki, wędliny i kiełbasy. Proceder odbywał się na wielką skalę. - Miesięcznie sklepy zwracały nawet po kilka ton towaru - mówi informator TVN-u.

Nie na każdym mięsie można było jednak ponownie zarobić. Sklepy zwracały nawet ewidentnie zepsute produkty: śliskie, cuchnące. - Jeśli takie rzeczy wprowadza się na teren zakładu, to one zakażają stoły, posadzki. Bakteria, chodzi tutaj o listerię, zakaża najczęściej wędliny - twierdzi informator dziennikarzy TVN.

O skandalicznych praktykach zarejestrowanych w zakładzie dziennikarze poinformowali Główny Inspektorat Weterynarii. - Ta żywność nie powinna trafiać do ludzi - mówi Jarosław Naze, Zastępca Głównego Inspektora Weterynarii. I wyjaśnia: - Zakład, który produkuje mięso, nie może przyjmować zwrotów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Anna 2013-09-23 17:32:48

    Czy nie lepiej zamiast zwracać do sklepu niesprzedane mięso czy wędliny obniżyć cenę . Spotkałam się w niektórych sklepach amerykanskich,że po południu juz mięso jest tańsze.U nas to nie przejdzie, ale po dwóch dniach mogliby obnizyc cenę. Chętni znaleźliby się na zakup. Wiele ludzi nie dojada, bo nie stać ich na tak drogie mięso i wędliny. Ale lepiej dla zysku wypłukac i próbowac sprzedać drogo a jak już zapleśnieje to wyrzucić a nie oszukiwacludzi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane