Polskie ePłatności przejmą działalność płatniczą Kolportera

Autor: dlahandlu.pl 21 lutego 2017 13:10

Kolporter sp. z o.o. sp.k. i Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. podpisały 2 lutego br. warunkową przedwstępną umowę, dotyczącą zakupu i przejęcia przez PeP kontroli nad Departamentem Usług Elektronicznych (DUE), stanowiącym obecnie zorganizowaną część Kolportera. W opinii przedstawicieli Kolportera transakcja jest elementem realizacji długofalowej strategii spółki, a wpływ na jej zawarcie miały również procesy konsolidacyjne na rynku usług i płatności elektronicznych.

– Podstawowym, zarówno historycznie jak i obecnie, obszarem działalności Kolportera jest dystrybucja prasy i powiązana z nią własna sieć punktów typu salonik prasowy. Jesteśmy rynkowym liderem, z 57% udziałem w rynku dystrybucji prasy, dostarczamy ją do 36 tysięcy odbiorców. Dysponujemy także siecią około 1 000 własnych saloników prasowych. Chcemy intensywnie rozwijać tę kluczową dla nas działalność, jak najlepiej wykorzystać doświadczenie, jakie mamy w tym zakresie i potencjał, który daje nam pozycja lidera. Podpisanie umowy z Polskimi ePłatnościami było dla nas jednym z elementów realizacji naszej strategii – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

– Biorąc pod uwagę zachodzące procesy konsolidacyjne, które obserwujemy na rynku usług terminalowych i płatności elektronicznych uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem biznesowym będzie wydzielenie ze struktur Kolportera Departamentu Usług Elektronicznych, po czym jego sprzedaż, przy zapewnieniu sobie jednocześnie długofalowej współpracy z PeP. Zachowujemy więc pełną dostępność – zarówno w sieci własnej, jak i współpracujących z nami sieciach obcych – wszystkich usług realizowanych dotychczas przez Departament Usług Elektronicznych.
DUE jest jednym z trzech – obok dystrybucji prasy i własnej sieci sprzedaży – działów biznesowych Kolportera – dodaje Dariusz Materek.
Departament oferuje placówkom handlowym i usługowym wielofunkcyjne terminale, umożliwiające m.in. sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych i innych doładowań elektronicznych, realizację płatności rachunków oraz przyjmowanie płatności kartami płatniczymi. Do chwili obecnej terminale zainstalowano w ponad 30 tys. punktach.

Jak zaznaczają strony transakcji umowa ma charakter warunkowy – w pierwszej kolejności muszą zostać spełnione warunki, m.in. uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego umowa została zgłoszona 16 lutego br.

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych operatorów płatności elektronicznych w Polsce. Kompleksowa oferta Polskich ePłatności obejmuje m.in. rozliczanie transakcji kartowych, Cashback, DCC – płatność w walucie karty, doładowania telefonów komórkowych pre-paid oraz obsługę zaawansowanych programów lojalnościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,97

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane