PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pomorskie: Remont dziewięciu targowisk dzięki dotacjom z UE

Autor: PAP 12 października 2012 12:38

Dziewięć targowisk z woj. pomorskiego zostanie przebudowanych dzięki unijnemu dofinansowaniu. Właściciele obiektów otrzymają łącznie prawie 8 mln zł. Władze województwa ogłosiły drugi konkurs na dotację przeznaczoną na modernizacje targowisk w regionie.

Rozstrzygnięty został pierwszy konkurs z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), w którym można było uzyskać dotacje na targowiska. W woj. pomorskim jest 89 targowisk stałych. Zakłada się, że inwestycje poprawią warunki sprzedaży w tych miejscach m.in. dla rolników oferujących swoje produkty.

Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Justyna Durzyńska powiedziała PAP, że dzięki wsparciu z UE targowiska miejskie lub gminne zostaną przebudowane lub zmodernizowane.

Poinformowała, że przebudowane albo wyposażone np. w miejsca parkingowe i sanitariaty zostaną targowiska w Pelplinie, Dzierzgoniu, Starej Kiszewie, Sztumie, Chojnicach, Kościerzynie, Tuchomiu, Bobowie i w Lęborku. Koszt realizacji każdego z projektów wnioskujący oszacowali na kwotę od 3,7 mln zł (w Pelplinie) do 378 tys. zł (w Tuchomiu).

Miasta i gminy otrzymają od 1 mln zł do 233 tys. zł dofinansowania. Maksymalny poziom pomocy unijnej wynosi 75 proc. kosztów inwestycji; pozostałą kwotę stanowi wkład własny beneficjenta.

Podpisanie umów planowane jest w najbliższych tygodniach. Zakłada się, że realizacja projektów rozpocznie się jesienią i może potrwać dwa lata.

Do konkursu w Pomorskiem zgłoszono 11 projektów; jeden z nich został wycofany przez wnioskodawcę a drugi nie spełniał wymogów formalnych (brak było pozwolenia na budowę).

Pomorskie na modernizację lokalnych targowisk może przeznaczyć ok. 11 mln z UE. Po odpadnięcie z konkursu dwóch wniosków, do dyspozycji jest jeszcze ok. 3 mln zł. "Z tego względu władze województwa zdecydowały o ogłoszeniu drugiego konkursu na projekty dotyczące unowocześnienia targowisk" - poinformowała Durzyńska. Wnioski będą przyjmowane od 5 listopada do 21 grudnia.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane