Ponad 10-proc. wzrost sprzedaży GK Specjał

Autor: www.dlahandlu.pl za kwartalnikiem Specjał 27 września 2016 10:00

Grupa Specjał jest zadowolona z wyników finansowych po pierwszym półroczu 2016 r. - Sprzedaż była wyższa o ponad 10 proc. niż w tym samym okresie ubiegłego roku. I nie jest to, moim zdaniem, tylko efekt programu 500+. Zbieramy plony zmian przeprowadzonych w firmie
w okresie dwóch minionych lat zmierzających do lepszego „ułożenia” naszego biznesu - mówi Krzysztof Tokarz, prezes Grupy w wywiadzie dla firmowego kwartalnika.

- Chodzi mi tu o lepszą organizację pracy, rozwój i uporządkowanie logistyki, wprowadzenie nowych kategorii produktów, jak również inne podejście do listy asortymentowej lepiej dopasowanej do potrzeb naszych partnerów - wyjaśnia prezes.

 - (...) Jednocześnie nie mieliśmy żadnych poważniejszych wpadek, jak to było ponad rok temu w przypadku oddziału gdańskiego, więc w efekcie wynik finansowy firmy nie był poważniej obciążony - dodaje Krzysztof Tokarz.

Krzysztof Tokarz dosyć pozytywnie ocenił obowiązujący od kilkunastu dni podatek handlowy (wypowiedz sprzed decyzji KE ws. podatku handlowego) - Sądzę, że ta danina z naszego punktu
widzenia może nam jedynie pomóc, gdyż w dłuższej perspektywie wymusi na naszych konkurentach podwyższenie cen. A nas to nie dotknie, czyli nasza konkurencyjność poprawi się - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,69

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane