Ponad 5 mln zł straty netto Grupy Organic Farma Zdrowia

Autor: dlahandlu.pl 16 kwietnia 2018 11:19

Ponad 5 mln zł straty netto Grupy Organic Farma Zdrowia Fot. materiały prasowe Organic Farma Zdrowia

Sprzedaż Organic Farma Zdrowia w 2017 roku wzrosła o 3 proc. i wyniosła 56,05 mln. Sprzedaż spółki zależnej Eko-Wital wzrosła o 21 proc. i wyniosła 53,1 mln zł. Skonsolidowana sprzedaż Grupy Organic Farma Zdrowia w 2017 roku wyniosła 93,3 mln zł odnotowując wzrost o 2,4 proc. Strata netto Grupy to blisko 5,06 mln zł wobec 3,03 mln zł na koniec 2016 roku.

- W 2017 roku spółki Grupy związane z rynkiem żywności ekologicznej odnotowały doskonałą, 10-proc. dynamikę wzrostu sprzedaży – wielkość uzyskanej sprzedaży to 232 mln zł. Tyle wyniosła w 2017 roku sprzedaż Organic Farma Zdrowia i kapitałowo z nią powiązanych spółek (Organic Farma Zdrowia, Eko-Wital, Bio Planet). Poszczególne spółki jak i cała Grupa uzyskały po raz kolejny z rzędu wzrosty sprzedaży. Mimo sukcesów związanych z uzyskaniem kolejnych wzrostów sprzedaż, to ostateczne wyniki rentowności okazały się być słabsze niż w roku poprzednim. Był to efekt znacząco wyższych kosztów. W przypadku Organic Farma Zdrowia były to ogromne koszty zamknięć ośmiu trwale nierentownych sklepów, rekordowych inwestycji w nowe sklepy (w tym w pierwszy w Polsce market ekologiczny) oraz w rewitalizację aż 12. delikatesów - napisał w liście do akcjonariuszy Sławomir Chłoń, prezes zarządu OFZ.

W przypadku spółki Eko-Wital głównym czynnikiem wzrostu kosztów była inkorporacja w lutym 2017 roku uprzedniego magazynu centralnego i logistyki Spółki Organic Farma Zdrowia.
Spółka Bio Planet wprawdzie uzyskała lepszy wynik niż w 2016 roku, ale był to wzrost niższy od oczekiwanego, również ze względu na wyższe - w stosunku do wzrostu sprzedaży - koszty reorganizacyjne i osobowe.

- Przed zarządami wszystkich spółek Grupy stoi ciężka praca związana z konsekwentną realizacją wszystkich, sprawdzonych elementów przyjętej w każdej ze spółek strategii. Wyzwaniami są: większa dynamika wzrostu sprzedaży, wzrost lub utrzymanie marży i wyhamowanie wzrostu kosztów - poinformował Sławomir Chłoń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane