PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Popularność e-papierosów podzieliła regulatorów i działaczy antynikotynowych

Autor: Rzeczpospolita 20 czerwca 2013 10:29

Europa szykuje się do zaostrzenia przepisów dotyczących palenia. Ministrowie zdrowia państw UE mają rozpatrzyć propozycje ustawy, które uznawałyby większość elektronicznych papierosów, urządzeń zasilanych bateriami, które przerabiają nasączone nikotyną ciecze w parę wodną, za produkty medyczne - informuje Rzeczpospolita.

Obrót e-papierosami nie jest regulowany ustawowo na poziomie europejskim. Niektóre kraje nie mają w ogóle ograniczeń na sprzedaż tych produktów, inne wprowadziły limity zawartości nikotyny lub ograniczenia wiekowe. Jednak większość e-papierosów oraz płynów przerabianych przez nie na parę, znanych jako e-liquidy, jest sprzedawanych przez internet.

Jak informuje Rzeczpospolita nowa ustawa nakładałaby na e-papierosy obowiązek przejścia rozległych testów medycznych, a w niektórych krajach mogłyby one być sprzedawane tylko w aptekach. Jednak Parlament Europejski skłania się w stronę bardziej liberalnych rozporządzeń po miesiącach agresywnego lobbingu prowadzonego przez producentów, sprzedawców i użytkowników e-papierosów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane