Poradnik: Ile kosztuje lokal handlowo-usługowy na nowym osiedlu?

Autor: pr 3 listopada 2016 14:43

Poradnik: Ile kosztuje lokal handlowo-usługowy na nowym osiedlu? fot. shutterstock

Ile trzeba zapłacić za lokal handlowo-usługowy na terenie osiedla mieszkaniowego? W których inwestycjach deweloperzy mają taką ofertę? Przegląd propozycji prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Obecnie lokale handlowo-usługowe oferujemy w trzech inwestycjach mieszkaniowych tj. w Osiedlu Vivaldiego w Gdańsku, w Nowych Winogradach w Poznaniu, a także w Królewskich Ogrodach w Warszawie. Cena sprzedaży w zależności od lokalizacji kształtuje się pomiędzy 5000 a 10000 zł za mkw. Metraże oferowanych lokali handlowo-usługowych mieszczą się w przedziale od ponad 90 mkw. do blisko 150 mkw. Istnieje możliwość ich łączenia.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Lokale usługowe realizujemy w ramach dużych projektów, inwestycji usytuowanych w centrach miast oraz lokalizacjach, w których wynika to z miejscowego planu zagospodarowania, czy też warunków zabudowy. Lokale usługowo-handlowe dostępne są w Osiedlu Grzegórzecka w Krakowie, Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie oraz Brzeska i Nowa Tęczowa we Wrocławiu. Ceny różnią się w zależności od inwestycji i oscylują w granicach 4000 – 7200 zł netto/mkw.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Lokale handlowo- usługowe znajdują się w większości naszych inwestycji mieszkaniowych. Są to zarówno projekty realizowane z Warszawie, jak Stacja Kazimierz, czy np. Brzozowy Zakątek, jak i osiedla Neptun w Ząbkach, Ku Słońcu w Szczecinie, Tęczowy Las w Olsztynie, City Park w Łodzi, czy 2 Potoki i Ostoja Myśliwska w Gdańsku. Ceny są zróżnicowane, dostosowane do specyfiki poszczególnych rynków lokalnych.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development  

Mamy w ofercie szeroki wachlarz lokali usługowych o zróżnicowanym metrażu i układzie. Na terenie każdego naszego, warszawskiego osiedla przygotowaliśmy lokale przeznaczone na handel i usługi. Najmniejszy dostępny lokal ma powierzchnię 90 mkw., a największy 413 mkw. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji inwestycji. Najtańsze lokale można kupić w Osiedlu Zielona Italia w cenie od 8990 zł/mkw. brutto, a najdroższe w inwestycji Bielany Residence, gdzie w ofercie został jeden lokal w cenie 13300 zł brutto za mkw. Ceny pozostałych nieruchomości wahają się od 8990 zł za mkw. w inwestycji Lake Park Apartments, przez 9322 zł - 10500 zł brutto za mkw. w osiedlu Apartamenty Mokotów Park, po 11685 zł brutto za mkw. w projekcie Central Park Ursynów.  W inwestycji Riviera Park położonej na warszawskiej Białołęce mamy ostatni lokal usługowy, który można kupić w kwocie 10273 zł brutto/mkw.

 • f 2016-12-05 10:10:31

  Prawda jest taka, że wszystkie lokale wartościowe, zlokalizowane dobrze - są praktycznie nie do kupienia :)  Kiedyś usłyszałem coś takiego, że szefowie trzymają je dla znajomych, rodziny itp :D

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,55

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane