PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Jak budować półkę z karmą dla zwierząt

Autor: www.dlahandlu.pl 17 lutego 2014 09:54

Poradnik: Jak budować półkę z karmą dla zwierząt

- Rozpoczynając układanie półki z produktami z kategorii karmy dla zwierząt, właściciel sklepu powinien przede wszystkim pamiętać, iż kluczowe jest rozdzielenie produktów dla kotów od produktów dla psów. Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest oddzielenie karmy suchej od karm mokrych (puszki i saszetki) w ramach wyżej wymienionych segmentów - radzi Janusz Lukoszek, dyrektor ds. rozwoju rynku i sprzedaży w kanale spożywczym Nestlé Purina PetCare.

- Największą podkategorią karmy dla kotów są dania jednoporcjowe w saszetkach bądź puszkach o gramaturze do 100 g. Warto w tym miejscu podkreślić, iż podkategoria dań jednoporcjowych charakteryzuje się również największą dynamiką rozwoju w ostatnim czasie. Dlatego też istotne jest, aby właściciele sklepów zwracali uwagę na dostępność produktów z tej kategorii oraz zapewniali ich odpowiednią ekspozycję. 
Dodatkowo coraz większe znaczenie w kategorii karmy dla zwierząt zyskuje kategoria przekąsek dla psów i kotów. Z uwagi na to, iż produkty te mają charakter impulsowy istotne jest, aby umieszczać je na paskach ekspozycyjnych w obrębie karm zarówno suchych, jak i mokrych.
Zastosowanie tych zasad pozwoli każdemu właścicielowi sklepu na właściwe zbudowanie półki z produktami karmy dla zwierząt, a konsumentowi - poznać dostępny asortyment oraz odnaleźć produkty, których szuka - dodaje  Janusz Lukoszek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane