PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Jak wybrać odpowiedni terminal płatniczy?

Autor: Verifone 14 lipca 2016 09:56

Poradnik: Jak wybrać odpowiedni terminal płatniczy? fot. materiały prasowe Verifone

Wybór terminala płatniczego zależy od modelu biznesu i możliwości firmy. Biznesy stacjonarne, np. niewielkie sklepy, mają inne potrzeby, niż przedsiębiorcy świadczący usługi poza swoją siedzibą, takie jak np. firmy kurierskie.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli terminali o różnych parametrach i funkcjonalnościach, co umożliwia dobranie sprzętu najlepiej odpowiadającego potrzebom firmy. Drugim istotnym parametrem jest dostępna forma łączności. Dla prawidłowego funkcjonowania terminala płatniczego niezbędne jest sprawne przesyłanie danych. Do tego służy Internet lub łączność GPRS - ta sama, z której korzystają telefony komórkowe. Jeżeli w miejscu, w którym przedsiębiorca planuje przyjmować płatności, nie ma Internetu, optymalnym rozwiązaniem będzie terminal GPRS. Z kolei lokale znajdujące się w piwnicach, w których zasiąg GPRS jest słaby, powinny skłonić się ku terminalom wykorzystującym łączność Wi-Fi lub Ethernet.

Stacjonarny, przenośny, samoobsługowy czy multimedialny?

Terminale płatnicze umożliwiają akceptowanie płatności elektronicznych każdego typu: wykonywanych kartami z paskiem magnetycznym (w tym kartami przedpłaconymi i upominkowymi), kartami z chipem (tzw. karty EMV), kartami zbliżeniowymi oraz mobilnymi aplikacjami płatniczymi. Podstawowe różnice pomiędzy terminalami, które należy rozważyć przy wyborze urządzenia dla swojego biznesu, dotyczą przede wszystkim wymaganej formy łączności (np. Ethernet, GPRS, 3G) oraz funkcjonalności. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje terminali płatniczych: stacjonarne, przenośne, samoobsługowe, multimedialne i mobilne – tzw. mPOSy.

Terminale stacjonarne

Terminale stacjonarne są najpopularniejszym rodzajem urządzeń płatniczych w Polsce. Terminale tego typu wymagają stałego podłączenia do prądu i zazwyczaj przedsiębiorcy umieszczają je na ladzie, obok kasy fiskalnej i innych urządzeń, np. skanera kodów kreskowych. Mogą występować samodzielnie lub w połączeniu z PIN padem, czyli urządzeniem połączonym z terminalem za pomocą kabla, służącym klientom do wygodnego i bezpiecznego wprowadzania kodu PIN oraz do wykonywania transakcji zbliżeniowych. Połączenie terminala stacjonarnego z PIN padem jest bardzo popularnym rozwiązaniem, podnoszącym komfort obsługi – klienci mogą podnieść PIN pad z lady i wprowadzić na nim kod PIN, zamiast nachylać się nad terminalem leżącym na blacie lub sięgać do urządzenia schowanego obok kasy fiskalnej. Terminale tego typu sprawdzają się w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych każdej wielkości, dlatego można spotkać je zarówno w małych kioskach, jak i w hipermarketach. 


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane