Poradnik: Produkt ma zaskakiwać, a nie tylko "stać" na półce

Autor: dlahandlu.pl 15 marca 2017 15:27

Przestrzeń sklepu to miejsce spotkań setek różnych marek i tysiąca produktów z konsumentem. Markety to swoiste pole bitwy a o uwagę kupujących walczą kolorowe listwy półkowe, displaye, standy czy wobbery. Jakie więc działania musi podjąć marketer, by to właśnie jego produkt wyszedł z tej rozgrywki zwycięsko? Przemyślana i niestandardowa kampania z wykorzystaniem materiałów POS to jeden z kluczy do sukcesu sprzedażowego marki.

Walka o klienta
Według badań przeprowadzonych przez In Store Media aż 82 % decyzji zakupowych jest podejmowanych w punkcie sprzedaży. Obecnie powierzchnia sklepu stała się jednym, wielkim pokazem zdolności marketingowo - reklamowych. Kolorowe zawieszki zakupowe, niestandardowe standy czy kartonowe displaye - a wszystko po to, aby zainteresować i zatrzymać konsumenta. Co powinien zrobić marketer, by jego marka wyróżniała się wśród konkurencyjnych produktów?

POS - taw na POS
- Z naszego doświadczenia wynika, że to właśnie ten rodzaj reklamy ma znaczący wpływ na sukces sprzedażowy marki, bowiem daje wiele możliwości zastosowania i dotarcia do konsumenta. Dlatego wykorzystujemy coraz to nowe materiały, techniki montażu oraz miejsce umieszczania POS-ów. Obecnie produkt ma zaskakiwać, a nie tylko „stać” na półce. Ma mówić „wybierz mnie” i zachęcić konsumenta do zakupu. By tak się stało, warto stawiać na niestandardowe projekty i rozwiązania - mówi Monika Nowak z Pink Pepper Media.

Human stand, półka, paleta…. co jeszcze?
Przestrzeń sklepu daje możliwość zastosowania różnych rodzajów POS-ów: od całych wysp paletowych, stoperów, hangarów, samodzielnych displayów po przestrzenie przykasowe. – Możliwości zastosowań jest wiele, w zależności od funkcji. POS ma przede wszystkim informować, eksponować i być wizytówką marki. Ma stać się drogowskazem do produktu oraz wygenerować chęć impulsywnego zakupu. Należy jednak pamiętać by projekt ściśle współgrał z wizerunkiem marki i otoczeniem sklepu – mówi Monika Nowak.

Szybko, efektywnie kosztowo i skutecznie
Obecnie materiały POS produkowane są z różnorodnych materiałów. Do najczęściej stosowanych należy jednak tektura falista popularnie zwana kartonem. Jest to praktyczna i wszechstronna technologia. Kolejnym wielkim atutem tektury jest koszt produkcji. Tektura jest tanim surowcem, który nie wymaga dużej obróbki, a przy tym jest niezwykle wytrzymały. W stosunku do drewna czy plastiku jest dużo bardziej uniwersalna i praktyczna. Wygodny transport, szybki montaż i wytrzymałość sprawia, że tektura jeszcze długo będzie konkurencyjnym surowcem materiałów POS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,77

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane