Porozumienie między Społem Stalowa Wola a miastem - spółdzielnia wyda 3,5 mln zł

Autor: Sztafeta 1 kwietnia 2011 11:55

Nie będzie przetargów na pięć lokali, które PSS Społem Stalowa Wola wynajmowała od miasta. Prezydent Andrzej Szlęzak, odmawiający wcześniej spółdzielni skorzystania z prawa pierwokupu, zmienił zdanie.- Omijamy długotrwałą procedurę przetargową. Społem ma, co chciało, a miasto dostanie 3,5 miliona złotych - tłumaczy Gazecie Sztafeta prezydent miasta.

Jak przypomina gazeta, 6 grudnia 2010 r.Społem otrzymała od miasta wypowiedzenie umów najmu, m.in. takich sklepów, jak „Delikatesy", „Wzorcowy" czy bar mleczny „Kaprys". Wszystkie miały być wystawione na przetarg, choć spółdzielnia miała prawo pierwokupu i chciała z niego skorzystać. Prezydent twierdził jednak, ze powinna uczynić to wcześniej, a decyzja o przetargach jest ostateczna - Usiedliśmy do rozmów, w których wielką pomoc okazał nam przewodniczący rady miejskiej, Antoni Kłosowski. I stanęło na tym, ze prezydent zgodził się postąpić zgodnie z uchwałą dająca nam prawo pierwokupu. Pozytywnie w tej sprawie wypowiedziały się już trzy właściwe komisje rady, i teraz czeka nas już tylko finalizacja sprzedaży - mówi w rozmowie z gazetą Sztafeta Ryszard Jaśkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Społem, która 28 marca także zgodziła się na tę transakcję.

Społem Stalowa Wola już wystąpiła do miasta o przedłużenie o miesiąc upływającego z końcem marca terminu dzierżawy lokali. W ciągu tego miesiąca musi zgromadzić potrzebną kwotę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane