Poseł PiS: Podatek od handlu ma chronić małe firmy i spełnia te założenia

Autor: Rzeczpospolita/rp.pl 1 września 2016 11:55

- Co roku ubywa w Polsce 5 tysięcy małych sklepów. To jest trend niekorzystny dla konsumenta, bo wiadomo, że im jest większy wybór, to konsument na tym korzysta - mówi Adam Abramowicz, poseł PiS w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

1 września wszedł w życie podatek od sprzedaży detalicznej. Według Adama Abramowicza miał on chronić małe i średnie firmy.

- To założenie wypełnia, bo one są z tego podatku zwolnione. Zarówno te handlujące realnie, jak i przez internet – podkreśla poseł.

Co roku w Polsce zamykane jest aż 5 tys. małych sklepów. Zdaniem posła ustawa tego trendu całkowicie nie zahamuje.

- Być może będziemy tutaj dalej dyskutować, czy udałoby się wprowadzić w Polsce takie rozwiązania, jak na przykład we Francji – zapowiada.

Zdaniem Abramowicza polscy dostawcy nie powinni ulegać szantażowi ze strony dużych sieci handlowych, które będą próbowały zrzucić na nich ciężar podatku handlowego.

- To droga donikąd. Jeżeli duże korporacje twierdzą, że każdy podatek musi być zapłacony nie przez nie, a przez dostawców, to żeby pomóc dostawcom musielibyśmy zwolnić korporacje od wszystkich podatków. Tego nie ma na całym świecie – wskazuje Abramowicz.

Jego zdaniem stawiani pod ścianą producenci powinni natomiast szukać innych kanałów dystrybucji, między innymi w tych małych i średnich sieciach handlowych, które tego podatku nie zapłacą – dodaje.

Czytaj więcej na rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane