Poznaj równych w biznesie

Autor: Artykuł promocyjny 4 września 2017 13:13

Poznaj równych w biznesie

Sprawdź, którzy producenci soków i nektarów dbają o relacje z niezależnym handlem detalicznym!

W kategorii "Soki i nektary" najlepszy okazał się znany głównie z produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia Marwit. Tuż za nim na podium plasuje się koncern Maspex, a trzeci w zestawieniu dziesięciu największych firm operujących w tej kategorii jest Pure Plus - producent znanych napojów na bazie soku z aloesu.

Przedstawiamy kolejną, szóstą już odsłonę rankingu "Równi w Biznesie", przygotowanego przez Polską Izbę Handlu. Pokazuje on, którzy producenci w sposób partnerski traktują zarówno handel małopowierzchniowy, jak i wielkoformatowy. Ranking promuje dobre praktyki biznesowe i zachęca do dyskusji nad sytuacją handlu detalicznego w Polsce, ale też przełamuje wiele stereotypów na temat rozkładu sił na rynku spożywczym.

Autor rankingu "Równi w Biznesie", Polska Izba Handlu, za cel stawia sobie dbanie o zrównoważone i sprawiedliwe relacje w dystrybucji towarów na polskim rynku detalicznym, tworzenie warunków do idealnej konkurencji oraz zapewnienie konsumentom w całym kraju równego dostępu do produktów ulubionych marek. Do tego jednak potrzebne są partnerskie relacje biznesowe oparte na równym traktowaniu wszystkich podmiotów działających na rynku. Tymczasem właściciele małoformatowych sklepów nierzadko stoją na przegranej pozycji, nie tylko ze względu na wyższe ceny, po jakich muszą nabywać towary, ale również z powodu braku przychylności części producentów - także tych wiodących - i pomijania ich podczas konstruowania polityki dystrybucji, cen i promocji. To efekt trendu, zgodnie z którym wielu producentów koncentruje się jedynie na hipermarketach czy dyskontach. Taka polityka w dłuższej perspektywie może okazać się głównym hamulcowym rodzimej przedsiębiorczości. Ranking "Równi w Biznesie" i promowane przez niego dobre praktyki biznesowe mają zaradzić takiej sytuacji obecnie i w najbliższej przyszłości.

RYNEK, KTÓRY NIE WYSYCHA

Kolejna edycja rankingu "Równi w Biznesie" to przegląd rynku soków i nektarów. Według danych Euromonitora rynek soków w Polsce sukcesywnie rośnie. W 2016 r. jego wartość wyniosła 5,5 mld zł. Rok wcześniej było to 5,1 mld zł. Z kolei prognozy mówią o tym, że na koniec obecnego roku wartość tego rynku znowu wzrośnie - do 5,8 mld zł, by do 2019 r. osiągnąć poziom nawet 6,1 mld zł. Polacy lubią soki - ostatnie statystyki pokazują, że jesteśmy liderem spożycia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,25

  • Śr

    15,43

  • Min

    12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane