PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poznań: Zły stan hal targowych na Dolnej Wildzie

Autor: gloswielkopolski.pl 16 czerwca 2016 11:57

Awaria budowlana – tak rzeczoznawca ocenił stan hal targowych przy Dolnej Wildzie. Konieczna jest ich modernizacja. Jej koszt to ponad 600 tys. Spółka Targowiska nie ma tych pieniędzy- podaje gloswielkopolski.pl.

Pojawił się pomysł, by wziąć je z budżetu miasta. To pozwoliłoby na przeprowadzenie remontu hal targowych i ich funkcjonowanie przez kolejnych pięć lat. Po tym czasie kupcy być może przeniosą się do hali targowej przy Maratońskiej, jeśli zostanie ona wybudowana.

Kupcy od lat walczą, by pozostać na targowisku przy ulicy Dolna Wilda. Są z tym miejscem związani emocjonalnie. Potwierdziły to konsultacje w 2014 r., dotyczące rewitalizacji targowiska Świt, połączonej z budową hali targowej. Wtedy przeprowadzono wśród kupców z Dolnej Wildy badanie ankietowe. Na 81 ankiet tylko w trzech przypadkach respondenci jednocześnie dobrze ocenili projekt budowy hali na Świcie i wyrazili gotowość przeprowadzki do niej. Ich zdaniem, taką halę należy wybudować przy Dolnej Wildzie. Kłopot w tym, że w planie miejscowym ten teren jest przewidziany na zieleń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,93

  • Min

    2,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane