PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Poznaniacy cenią sklepy osiedlowe

Autor: Onet.pl 1 grudnia 2014 10:36

Ponad 40 proc. poznaniaków odwiedza osiedlowe sklepy i punkty usługowe dwa, trzy razy w tygodniu, ceniąc sobie ich bliskość i indywidualne podejście do klienta. Jak wynika z przeprowadzonej ankiety - aż 60 proc. z nich chętnie widziałoby w najbliższej okolicy nowy warzywniak, piekarnię i mięsny. Największy potencjał handlowy ma Nowe Miasto i Piątkowo - podaje Onet.pl.

Handel tradycyjny odgrywa ciągle bardzo dużą rolę, bo jesteśmy przyzwyczajeni do robienia zakupów w sklepach osiedlowych. Cenimy sobie znajomość sklepu "za rogiem", wygodę kupowania i dopasowany do naszych potrzeb asortyment. Choć dyskonty zawsze będą tańsze, w sklepach osiedlowych wydajemy mniej - jednorazowo najczęściej od 20 do 50 zł - ponieważ kupujemy szybciej, rozsądniej i w mniejszych ilościach.

A na co decydujemy się najczęściej? Ponad 70 proc. ankietowanych poznaniaków kupuje na osiedlu pieczywo. Warzywa i owoce trafiają do koszyków ponad połowy respondentów, którzy równie chętnie w pobliżu miejsca zamieszkania uzupełniają lodówkę o nabiał i alkohole. Kolejne na liście zakupów są słodycze.

Jak wynika z przeprowadzonego badania, mieszkańcy m. in. Nowego Miasta z dużym entuzjazmem przyjęliby wiadomość o nowych sklepach i lokalach usługowych w najbliższej okolicy. Ponad 50 proc. ankietowanych kupowałaby świeże pieczywo w pobliskiej piekarni, 40 proc. robiłoby zakupy w osiedlowym sklepie mięsnym i warzywniaku. Chętnie widzieliby w swojej okolicy także aptekę, kwiaciarnię i drogerię. Aż 37 proc. mieszkańców osiedli korzystałaby z siłowni czy klubu fitness. Niemal tyle samo osób jest zainteresowanych chodzeniem do okolicznych lekarzy, kawiarni, restauracji i pubów - czytamy na stronach Onetu.

W Poznaniu jak grzyby po deszczu wyrastają nowe centra i galerie handlowe, które dotychczas skutecznie wypierały drobny handel. Tymczasem mieszkańcy nowo powstających osiedli coraz częściej kupują po sąsiedzku świeże produkty i korzystają z lokalnych punktów usługowych.

Badanie przeprowadzono w dniach 07-31.10.2014. Elektroniczną ankietę wypełniły 182 osoby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,83

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane