Poznańskie targowisko ma być zmodernizowane

Autor: Onet.pl 25 sierpnia 2015 10:24

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak spotkał się z kupcami handlującymi na targowisku przy ul. Świt na poznańskim Grunwaldzie. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na zagospodarowanie terenu rynku i ulic wokół niego. Prezydent rozważa również zniesienie opłat za handel na rynkach - informuje Onet.pl.

Według kupców targowisko przy ul. Świt to ruina. O przebudowie ryneczku w rejonie ulic Bukowskiej, Grochowskiej, Świt i Jutrzenka mówi się od lat. Nierówne chodniki, przeciekające stragany targowiska, odpadający tynk i powybijane szyby - tak wyglądają pawilony handlowe, które nie były remontowane od lat siedemdziesiątych. W ostatnim czasie wyprowadził się stąd sklep Społem. Sporo lokali stoi pustych.

Miasto planuje ogłosić konkurs na zagospodarowanie rynku i ulic do niego przyległych. Budowa nowych pawilonów handlowych miałaby kosztować nawet 12 mln zł, takich pieniędzy, póki co miasto nie ma. Kupcy oczekują działań, które przyczynią się do poprawy stanu straganów i nawierzchni.

Prezydent zapowiada prace nad budżetem i obiecuje zrealizować inwestycję. Chodzi nie tylko o Świt, ale też pozostałe rynki: Jeżycki, Bernardyński i inne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane