PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pracodawca może trafić do rejestru dłużników za zaległe pensje

Autor: PAP 14 czerwca 2010 17:12

Zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która wchodzi dzisiaj wżycie będzie możliwe wpisywanie do rejestru dłużników, osób lub instytucji zalegających z regulowaniem zobowiązań. Taką informację mogą teraz umieszczać w rejestrze także osoby prywatne, gminy czy firmy windykacyjne. Do rejestru można trafić, gdy się zalega ze spłatą nawet 200 zł. Według Państwowej Inspekcji Pracy w 2009 r. zaległe wypłaty z tytuły wynagrodzenia wynosiły 142 mln zł.

Umieszczenie przedsiębiorcy w KRD może być sygnałem dla jego kontrahentów, że mogą nie dostać należnych im pieniędzy, gdyż w pierwszej kolejności trafią one do pracowników czekających na zaległe pensje.

Aby trafić do rejestru długów trzeba zalegać ze spłatą co najmniej 60 dni. Wierzyciel jest zobowiązany ponadto poinformować np. listem poleconym o zamiarze wpisanie dłużnika do rejestru. Niedotrzymanie tych warunków skutkuje dla wierzyciela karami do 30 tys. zł. Jeżeli dłużnik spłaci zaległości, wierzyciel jest zobowiązany w ciągu 14 dni do usunięcia zapisu z rejestru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jan 2010-06-15 06:29:31

  Proponuje ZLIKWIDOWAC polskich pracodawców Pozostawic tylko zagranicznych tz INWESTORÓW

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,19

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane