Pracownicy piekarni i sklepów Marlino odzyskali zaległe pensje

Autor: PAP 18 lipca 2011 20:19

Po półtora roku 30 byłych pracowników piekarni i sieci sklepów Marlino w Elblągu doczekało się wypłaty zaległych wynagrodzeń. Chodzi w sumie o kwotę 200 tysięcy złotych. Byli pracownicy czekali od grudnia 2010 roku na wypłatę pensji, odpraw i ekwiwalentów za urlopy.

18 lipca br. w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) w Olsztynie, część wniosków o wypłatę zaległych pieniędzy została już rozpatrzona, ostatnie 7 wniosków od byłych pracowników zostanie rozpatrzone w najbliższych dniach.

Kłopoty pracowników zaczęły się pod koniec 2010 roku, kiedy to komornik zajął konto spółki Marlino z powodu zadłużenia. Pracownicy zostali usunięci z piekarni, pracę stracili także pracownicy sieci sklepów, w których sprzedawano pieczywo z tej piekarni. Pracownicy nie zostali jednak poinformowani przez właścicieli firmy o faktycznej sytuacji zakładu pracy; nie dostali też wypłat.

Jak podała PIP w Elblągu, "ciekawostką" w tej sprawie jest to, iż właścicielem firmy jest osoba bezdomna, a prokurentem osoba, wobec której wydano sądowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pełnienia jakichkolwiek funkcji w organach spółki. Była ona bowiem wcześniej karana za nieodprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne od wynagrodzeń pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane