Pracownicy Społem w Środzie nie zgadzają się z decyzjami prezesa

Autor: gazetasredzka.pl 6 listopada 2014 12:12

Pod koniec października przed biurowcem PSS Społem w Środzie odbyła się pikieta pracowników. Protestowali przeciwko decyzji prezesa o przesunięciu kierowników dwóch dużych sklepów należących do spółdzielni - podała gazetasredzka.pl.

Oburzenie pracowników wywołała decyzja na mocy której nastąpiła zamiana kierowników Samów z Osiedla Jagiellońskiego i z ul. Wałowej. Stało się tak, mimo że jeszcze rok wcześniej prezes zagwarantował pracownikom, że takich zmian nie będzie. Pracownicy domagali się sami takich gwarancji, bo już wtedy przymierzano się do zmian.

Protest pod biurowcem zorganizował Związek Zawodowy Pracowników PSS Społem w Środzie. W sklepach Społem pracuje obecnie około 100 osób. Jak mówi przewodnicząca, do związku należy 79 pracowników. Większość z nich jest członkami PSS Społem, co w praktyce oznacza, że jako udziałowcy są współwłaścicielami firmy. Uważają jednak, że tak się ich nie traktuje.

Pracownicy przyszli protestować nie tylko ze względu na zamianę pracowników. Skarżą się na złą atmosferę, podział pracowników na lepszych i gorszych, na biurowych i sklepowych. Pracownicy zwracali także uwagę, że część ich koleżanek i kolegów przeszła na wcześniejsze emerytury, bo nie mogli wytrzymać atmosfery w pracy.

Przeczytaj także:

Jak dowiedziała sie gazetasredzka.pl, mają przygotować swoje postulaty na piśmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • długoletni 2014-11-12 08:04:27

  Prezes ma prawo zmieniać kierowników sklepów i przenosić pracowników do innych sklepów. Pracownicy nie powinni wywierać nacisku na swojego przełożonego.

 • prywaciarz 2014-11-07 10:05:12

  Urocze ...

  I dzięki takim rozgarniętym pracownikom w Społem nic się nie dzieje, i prędzej czy później zostanie zaorane  To przykre jak polska głupota i krótkowzroczność niszczy kolejną firmę

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane